Okul bahçeleri çiçek açıyor

Eyüpsultan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tüm ilçede mevsimlik çiçek ve fidan dikim çalışmalarını sürdürürken okul bahçelerini de unutmuyor.

Okullarda yapılan çiçek ve fidan dikim çalışmalara öğrenciler de katılıyor. Bu sayede öğrencilere hem doğa sevgisi aşılanıyor hem de yeşili, doğayı koruma anlamında sorumluluk bilinci verilmiş oluyor. Öğrenciler kendi elleriyle diktikleri çiçek ve ağaç fidanları sayesinde yeşil alanlara karşı daha duyarlı oluyorlar.

Bu çalışmalar kapsamında Akpınar İlk ve Ortaokulu bahçesine 345 süs bitkisi dikimi yapıldı. Öğrenciler ellerine kürekleri alarak dikim yapacakları yeri hazırladılar, sonrasında da tek tek bitkileri diktiler.

Gümüşsuyu Anaokulu bahçesinde yapılan çalışmada ise 2 bin 450 mevsimlik çiçek, bin 500 adet lale ve sümbül soğanı ekildi. Yine burada da minik öğrenciler dikim yaptılar.

Bu arada Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri mevsimlik çiçek, soğanlı bitki, çalı ve ağaç fidanı dikimi öncesi, dikim yapılacak alanda temizlik ve çapa yapıyorlar. Dikim yapılacak alanlara ilave toprak serimi gerçekleştiriyorlar, alan kenarlarında bozuk olan bordürler varsa onarıyorlar.

Yine okullarda ve yeşil alanlarda mevcut bulunan ağaçları buduyorlar, yabani otları temizleyerek çimleri biçiyorlar.