Özmen kardeşler gurur kaynağımız

Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaz kış, gece gündüz demeden ilçeyi temiz tutmak adına özveri ile çalışmaya devam ediyor.

Üstün bir gayretle dur durak bilmeden çalışan Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli arasında birçok renkli karaktere ve onların ilginç yaşam hikayelerine her an tanık olabilirsiniz. Tıpkı Veysel ve Serhat Özmen kardeşler gibi...

Eyüpsultan Postası'nda yer alan habere göre; Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde üç aydır çalışan Özmen kardeşler hem üniversitede okuyorlar hem de çalışıyorlar.

Esenyurt Üniversitesi Spor Yöneticiliği 3.sınıf öğrencisi olan Veysel Özmen (23) ve yine aynı üniversitede antrenörlük bölümünde 1. sınıfta okuyan kardeşi Serhat Özmen (18) gündüz okula gidip gece ise çalışıyorlar.

Gündüz eğitimlerine devam ederken geceleri ise ilçenin çöplerini toplayan iki kardeş hem ailelerine destek olmak hem de okul harçlıklarını çıkarmak adına büyük bir özveri ile çalışıp ekmek paralarını taştan çıkarıyorlar.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışma teklifinin kardeşinden geldiğini söyleyen abi Veysel Özmen şöyle konuşuyor;

“Ben yaz aylarında okulumuz tatil olduğu için yüzme antrenörlüğü yapıyordum. Bu dönem okulumuz haftada beş gün olunca gündüzleri çalışmak için vakit kalmıyordu.

Bu işin saatleri bize uygun olduğu için tercih ettik. Böylece gündüzleri okula gidip eğitimimize devam ederken geceleri de çalışabiliyoruz”

Yaptıkları işten sıkılmadıklarını söyleyen Özmen kardeşler “Dersler sınavlar derken gün içinde bir hayli stresli oluyorsunuz, akşamları ise üç dört saat boyunca hızlı bir tempoda çalıştığınız için tatlı bir yorgunluk oluyor ama bir taraftan da stresinizi atmış oluyorsunuz” şeklinde konuşuyorlar.

“OKUL BİTENE KADAR ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Okulları bitene kadar çalışmayı düşündüklerini söyleyen iki kardeşten abi Veysel Özmen'in amacı okulu bitirdikten sonra tenis antrenörlüğü yapmak.

Küçük kardeş Serhat Özmen ise yüzme antrenörlüğü yapmayı düşünüyor. Okulları Esenyurt'ta olduğu için sabahın erken saatlerinde yola düştüklerini söyleyen Özmen kardeşler şöyle ifade ediyorlar;

"Sabah 06.30 da kalkıp okula gidiyoruz. Trafik olmamasına rağmen iki saatte gidip iki saatte geliyoruz. Eve derslerin durumuna göre 18.00'de gelip üstümüzü değiştirdikten sonra 19.30'da işe geliyoruz. Gece 24.00'e kadar çalışıyoruz. Bizim için yorucu oluyor ama bu şekilde çalışmaya devam etmek zorundayız"