Simurg, İyiliğe Göz Açın, Eyüpsultan Belediyesi, kermes,

Simurg Alibeyköy Bilgi Evi'nin başlattığı "İyiliğe Göz Açın" projesi kapsamında bu hafta Eyüpsultan Meydanında kermes düzenlendi.

Afrika'da bulunan katarakt hastaları için Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Simurg öğrencileri düzenledikleri kermesle katarakt hastalarına umut olmaya devam ediyor.

Daha önce yapılan yardım faaliyetleriyle Afrika’daki 30 katarakt hastasının tedavisini üstlenen öğrenciler yardımlarına bir yenisini daha ekledi.

Eyüpsultan Meydanında düzenlenen kermeste, 71 katarakt hastasının tedavisi için kullanılabilecek kazanç elde edildi.

AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Sağlık haftasıyla birlikte yapılan yardımlar daha da anlam kazanıyor. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım elinin uzatılması öğrencilerde bilinç ve farkındalık oluşturuyor.

KÜÇÜK YARDIMLAR BÜYÜK UMUTLAR

Ayrıca yardım çalışmalarına destek amaçlı her kurumda kumbara bulunuyor. Öğrenciler bu kumbaralara katkı sağlayarak katarak hastalarına umut oluyor.

Kermesten toplanan yardımlar Yeryüzü Doktorlarına teslim edilecek. Yeryüzü Doktorları da Afrika’daki belli bölgelerde katarakt hastalarını ameliyat edecek. Bu sayede Türkiye’deki kardeş eli Afrika’daki hastalara değmiş olacak.