Eyüpsultan Belediyesi, Yaz Spor Okulları, eğitim

Eyüpsultan Belediyesi tarafından her yaz 7-15 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen Yaz Spor Okulları, çocukların spor becerilerini geliştirecek eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Kız öğrencilerin sabah, erkek öğrencilerin de öğleden sonra olacak şekilde toplam dört saat derse geldikleri Yaz Spor Okulları’nda çocuklar, bu derslerin iki tanesinde seçmiş oldukları branşa katılıyor.

Basketbol, karate, voleybol, futbol, satranç, tenis, kaykay, okçuluk, bisiklet gibi branş derslerinin yanında tüm çocuklar; beslenme, eğitsel oyun ve sportif değerler dersleri de alıyor.

Bu kapsamda “oyunla öğrenme” temalı eğitsel oyun dersleriyle çocukların kuvvet, dayanıklılık, sürat, denge, beceri ve koordinasyon gibi motorik özelliklerinin gelişimi destekleniyor.

BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ VE KURALLARA UYMAYI ÖĞRENİYORLAR

Yaz Spor Okulu programına katılan tüm öğrencilerin günde bir saat mutlaka yer aldığı eğitsel oyunlar sayesinde çocukların bireysel yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmek hedefleniyor. Takım oyunlarında birlikte hareket etmeyi ve kurallara uymayı öğrenen çocuklar; koordinasyon, sürat gibi etkinliklerini geliştirecek parkur sporları yapıyor.

Eğitsel oyun derslerine katılan öğrencilerden 13 yaşındaki Yasin Mert Doğan, üç haftadır kursa katıldığını söylerken, “Bu oyunlar çok eğlenceli, evde boş boş oturmaktansa burada eğleniyoruz” dedi.

12 yaşındaki Tuncay Karataş ise “Burası bana çok şey kattı, hızımı geliştirdi. Her anlamda bu kursun faydasını gördüm, futbolda ve karatede çok şey öğrendim” dedi.

BURADA SPORUN BİRÇOK DALINA ULAŞABİLİYORUZ”

Öğrencilerden 13 yaşındaki Gürkan Tuna da “Bu derslerde spor, sağlık, takım çalışması ve disiplini öğrendim. Burada sporun birçok dalına ulaşabiliyoruz” diye konuştu.

13 yaşında olan Ahmet Karataş ise kurstan memnun olduğunu ve burada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.