Yeşilpınar Bölge parkı, pazar yeri, Eyüpsultan Belediyesi, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

Eyüpsultan Belediyesi altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Eyüpsultan'da Gündem" programında Yeşilpınar Bölge Parkıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Aydın, Yeşilpınar Bölge Parkı'nın bittiğinde görsel ve işlevsel olarak çok beğenileceğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti;

"Yeşilpınar Bölge Parkı nefis bir projeyle yenilenecek. Bittiğinde çok güzel bir kavşak, meydan, cami, otopark, pazar yeri, spor alanları ve kütüphane olacak.

Bölge parkı, bütün Yeşilpınar'ın, Akşemsett'in ve diğer mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın güzel bir ortamda dinlenebilecekleri, ihtiyaçlarını giderebilecekleri hem görsel, hemde işlevsel anlamda çok güzel hizmetler alabileceği rekreasyon alanı haline gelecek. Yetiştirebilirsek yıl sonuna doğru çalışmaları başlatacağız"

DAHA MODERN PAZAR YERLERİ YAPILACAK”

Öte yandan Başkan Aydın, canlı yayında “Semt pazarları sokaklardan kaldırılıp, sabit daimi pazar yerlerine taşınması projesi olacak mı?” şeklindeki soruya “Pazarları daha modern daha teknik alt yapısı uygun yerlere taşımayı hedefliyoruz” şeklinde cevap vererek konuşmasına şöyle devam etti:

“O proje o düşünce hep var ama ilçemizde maalesef buna uygun arsalar bulamıyoruz. Alibeyköy'deki pazarımızı sabit pazara taşıdık. Oraya proje yaptırdık daha modern; sosyal tesisleriyle, tuvaleti, otoparkı,kafesi, dinlenme alanıyla modern bir pazar yeri yapılacak.

"HAFTANIN 6 GÜNÜ OTOPARK 1 GÜNÜ PAZAR"

Haftanın 6 günü otopark 1 günü de pazar olmak üzere. Hatta pazar servisi yapmaya da çalışıyoruz. Pazardan ulaşılması zor tepelere gitme noktasında bir çalışmamız da var.

Onun dışında Çırçır'daki mevcut İETT durağınında yine cuma günleri, bir gün olmak üzere pazar yeri olabilir mi onun çalışmasını arkadaşlar şuan yapıyor.

"PAZARLARI SABİT YERLERE TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ"

Yeşilpınar'da yine bölge parkının orada bir yer altı otoparkı ve haftanın bir günü kurulacak pazar yeri olmasını arzu ediyoruz.

Dolayısıyla peyderpey imkan buldukça kısmen sokaklarda kurulan pazarları da sabit daha modern daha teknik alt yapısı uygun yerlere taşımayı hedefliyoruz. Bunu peyderpey yapıyoruz. Zaman içerisinde fırsat buldukça tamamlayacağız inşallah”