ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

  1. Eyüpsultan Belediyemiz Nikah Şefliğinde evlenme müracaatları haftaiçi saat 09.30 — 12.30 saatleri arasında yapılmaktadır. (Randevu için 0212 440 05 84 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.)

  2. Yabancı Uyruklu Vatandaşların Başvuruları komisyonumuz tarafından Çarşamba günleri saat 09.00-12.30 saatleri arasında kabul edilmektedir.

  3. Eyüpsultan İlçemizde ikamet etmeyen Yabancı Uyruklu Vatandaşların nikah akdini gerçekleştirebilmemiz için ikametlerinin bağlı bulunduğu İlçe Belediyesinden, izinname talep edip Çarşamba günleri müracaat etmeleri durumunda nikah işlemleri başlatılacaktır.

  4. Evlenme müracaatlarına gelen çiftlerimizin birlikte ve tüm evrakları hazır bir şekilde gelmeleri gerekmektedir. Birlikte müracaat edemeyen çiftler için; noterden vekaletname düzenlenmesi gerekmektedir.

  5. Nikah akdi gerçekleşmeyen çiftlerimizin ödemiş odukları aile cüzdan ücreti ile salon tahsis ücretleri (mücbir sebepler hariç olmak üzere) 10 gün öncesinden dilekçe ve tahsilat makbuzu ile müracaat edildiği takdirde ücret iadesi yapılacaktır.