ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Talep yoğunluğu sebebiyle ve nikah salonumuzun doluluğu nedeniyle ilçe dışında ikamet eden vatandaşların müracaatları kabul edilememektedir. Düğün salonu, otel, restoran vb. alanlarda gerçekleşecek olan nikahlar için ikamet şartı aranmamaktadır.

Eyüpsultan Belediyemiz Nikah Şefliği’nde evlenme müracaatları hafta içi saat 09.30 — 12.30 saatleri arasında yapılmaktadır. (Randevu için 0212 440 05 84 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.)

Yabancı uyruklu vatandaşların başvuruları komisyonumuz tarafından Çarşamba günleri saat 10.00-12.00 ve 13:30-15:00 saatleri arasında kabul edilmektedir.

Müracaat edildikten sonra alınan nikah tarihi ve saati mücbir sebep olduğu belgelendirildiği takdirde ve ileri bir tarihe ertelenir. Çiftlerden en az birinin mücbir sebebi belirtir belge ile dilekçe verdiği takdirde nikah tarihinin ertelenmesi gerçekleştirilir. Aksi takdirde nikah günü ve saatte hazır bulunmayan çiftlerin nikah başvurusu iptal edilir.

Evlenme tarihine 15 günden az kalan zaman diliminde yapılan iptal taleplerinde evlenme cüzdan bedeli ve salon harcı iade edilmez.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız