İlk baskısı 1996’da, ikinci baskısı 2006’da yapılan Eyüp Rehberi, Şehir Haritası ve Planı güncellendi. Son Belediye mevzuatı değişiklikleri, Belde Belediyeleri (Göktürk) değişiklikleri, değişen mahalle, sokak, cadde, park, proje, kapı numarası gibi bir çok şehre ait unsurlar, 2009 şehir rehberinde güncellenerek halkımızın istifadesine sunuldu.
Hem tarihi, kültürel ve turistik öğeler çağdaş haritacılık ve tanıtım dili ile insanlarımızın beğenisine sunuldu. Hem de şehre ait “aidiyet, kabullenme” vurgusu yapıldı. Eyub’u Eyüp kılan değerlere onu tanıyarak bilerek, dolaşarak ve keşfederek sahip çıkabileceğinin örneği şehir haritası ve rehberi ile anlatılıyor.
Dolayısı ile yerli ve yabancı gezginler, kâşifler Eyüp Şehir Rehberi ve haritası ile yepyeni verimli ve öğretici keşfe ellerindeki bu güzel “işaret fişeği” ile dolaşmanın lezzetine varıyor. Katlamalı ve cep boyda hazırlanan Rehber, Beyaz Masada ve kültür merkezlerimizde “arayanların” istifadesine sunuldu. Davetlilerini heyecanla bekliyor.