TÜFAD, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği, İstanbul Şubesi ve Eyüpsultan Antrenörler Derneği

TÜFAD (Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği) İstanbul Şubesi ve Eyüpsultan Antrenörler Derneği’nin organizasyonu ile Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde seminer düzenlendi.

Eyüpsultan’ın yetiştirdiği değerlerden olan Ali Seçkin’in adını taşıyan “Ali Seçkin Sürekli Gelişim Semineri”nde İstanbullu antrenörlere Futbolda Psikolojik Dayanıklılık ve Performans, Futbolda Periyodizasyon, Futbolda Özel Popülasyon Kaleciler, Futbolda Hücum ve Savunma Geçişleri eğitimleri verildi.

TÜFAD İstanbul Şubesi Başkanı Hasan Aslan, Eyüpsultan Antrenörler Derneği Başkanı Hakan Buruk, futbol dünyasının duayen antrenörlerinden Ali Seçkin’in yer aldığı seminere Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de katıldı.

SPOR SALONLARINI YAYMAK İSTİYORUZ

Seminerde İstanbullu antrenörlere seslenen Başkan Deniz Köken, Eyüpsultan’ın çok genç bir nüfusa sahip olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Eyüpsultan olarak 19 yaş altı 109 bin nüfusumuz var. O yüzden genç potansiyelin olduğu bir şehir. 22 kulübümüz, 72 tane okulumuz var. Bu okulların her birisinde öğrencilerin farklı branşlarda spor yapmaları için salonlarıyla ilgileniyoruz. Ayrıca amatör kulüplerle bir kaç branşın konması konusunda görüşüyoruz. Spor salonlarını yayalım istiyoruz.

“HER ŞEYİN İLACININ SPOR OLDUĞUNU BİLİYORUM”

Gençlerle ne kadar çok ilgilenebilirsek ve onlara ne kadar spor yapabilecekleri ortamlar oluşturabilirsek diğer sorunlu alanların işi azalmış olacak diye düşünüyoruz. Nitelikli kulüplerin sayısını arttırıp oralardaki derslerin sayısını biraz daha yükseltebilirsek hem karakolların hem hastanelerin işlerinin daha da azalacağını düşünüyorum.

Bunu da en iyi ilacının spor olduğunu biliyorum. Bizim ilk kurduğumuz tesis Adalet Bakanlığıyla birlikte temelini attığımız Bağımsızlık Köyü oldu. İhtiyaç vardı, onun için açtık. Hâlbuki ilk yapacağımız iş spor salonu açmak olmalıydı. Bunların hepsi birbiriyle bağlantılı konular.

Neyi ihmal edersek oradan gol yiyoruz. O yüzden biz görevimiz boyunca her bölgede çocukların, gençlerin, yaşlıların kendi rehabilitelerini sağlayabilecekleri, sosyalleşebilecekleri alanlar oluşturmaya çalışıyoruz.”

BU YILI KÜTÜPHANELERE VE SAHALARIN REVİZYONUNA AYIRDIK

Okulların olduğu lokasyonları spor salonları ve spor sahalarıyla buluşturmayı istediklerini ifade eden Başkan Deniz Köken, gençlerden yoğun bir şekilde kütüphane ve etüt odaları açılması konusunda talepler aldıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

"Gençlerin yoğun bir şekilde kütüphane ve etüd odaları istemeleri heyecan verici. O yüzden bu yılı yoğun bir şekilde kütüphanelerin oluşturulmasına ve sahaların revizyonuna ayırdık. 2021’den itibaren de bu şehri spor salonları ile buluşturacağız. İlçemize iki tane yüzme havuzu yapıyoruz ve bunlardan bir tanesini inşallah altı yedi ay içinde hizmete açacağız."

BELEDİYELER AMATÖR KULÜPLERE HOCA DESTEĞİ VERMELİ

Konuşmasında İstanbul’da 400 bin civarında hoca ve 700 takım olduğuna vurgu yapan Başkan Deniz Köken; “Benim amatörlerle ilgili düşüncem ise şu; belediyelerin kulüplere maddi destek yerine hoca sağlaması konusunda destek vermelerinde daha büyük fayda var. Bunun alt yapısını doğru çalışıp, Spor bakanlığımızla da bir araya gelerek bu konuyu en sonunda Cumhurbaşkanımıza götürebiliriz” dedi.

Seminer sonrası Başkan Deniz Köken’e katkılarından dolayı TÜFAD İstanbul Şubesi Başkanı Hasan Aslan tarafından plaket verilirken Başkan Deniz Köken de Türk futboluna hizmetlerinden dolayı Ali Seçkin’e plaket takdim etti.

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız