Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Barkçin'e Plaket

Eyüp Belediyesi Genç Akademi tarafından düzenlenen ve haziran ayına kadar devam edecek olan 'Şehir ve Medeniyet Okulu'nda, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Savaş Barkçin'in seminerleri tamamlandı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın katıldığı programda, “Biz Kimiz, İlim, İrfan, Sanat, Geleneksel Sanat Anlayışımız ile Geleneği Yeniden Yorumlamak” konularını gençlere aktaran Dr. Barkçin'e bir teşekkür plaketi verdi.

Yerel yönetimler üzerine ihtisasını gerçekleştiren ve kendisini bu konuda geliştirmek isteyen gençlerin katıldığı programda, birbirine destek mahiyetinde oluşturulan Şehir Planlama, Kentsel Tasarım, Yerel Yönetim ve Şehrin Geleceği atölyelerinde katılımcılara kitap okumalarından saha araştırmalarına, ilmi analizlerden gezilere ve uluslararası görüşmelere kadar birçok etkinlik gerçekleştiriliyor.

Seminerler, birbirinden değerli akademisyenlerin katılımı ve çok geniş yelpazede konuların anlatımıyla devam edecek. Seminerlerde; İslam Geleneğinde Sanat ve Estetik konusu "Biz Kimiz, İlim, İrfan, Sanat, Geleneksel Sanat Anlayışımız ve Geleneği Yeniden Yorumlamak” başlıkları altında Fen-Sanat ve Mimaride tarihsel anlatımlar yapılıyor..

Dr. Savaş Barkçin'in 4 hafta süren anlatımlarında, ülkemizin ve gençlerimizin ortak ihtiyacı olarak tasarlanan Şehir ve Medeniyet Okulu’nda değerlendirme oturumları ile yuvarlak masa toplantıları da düzenlenerek, yerel idarelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli bakış açıları oluşturulmaya çalışıldı.

Başkan Remzi Aydın, Eyüp Belediyesi İlçe Meclis Salonu'nda gerçekleşen, Dr. Savaş Barkçin'in “Mimaride Tarihsel Anlatımlar” konulu son oturuma katıldı. Oturum sonunda ise Başkan Aydın, Dr. Barçkin'e katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.