Eyüplü Öğrenciler Yaz Okullarını Çok Sevdiler

Eyüp Belediyesi Yeni Nesil Yaz Okulları, Eyüplü öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. 4 bölgede eğitim veren Yaz Okullarına şimdiden 4 bin 111 öğrenci kayıt oldu. 12 Ağustos'a kadar devam edecek bu eğlenceli etkinliklere rağbet gün be gün artmaya devam ediyor.

Yeni Nesil Yaz Okulları'nda bu yıl da Eyüplü çocuklar bir yandan eğlenerek spor yapmanın keyfine varırken bir yandan da aldıkları eğitimlerle özgüven sahibi oluyorlar. Yaz Okulları çeşitli eğitimlerle öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlıyor. Bu sayede çocukların farklı etkinliklerle kendilerini geleceğe hazırlaması amaçlanıyor. Bu okullarda çocukların alacakları eğitimler sadece spor odaklı olmuyor. Öğrenciler, fiziksel gelişimlerinin yanı sıra, geleneksel çocuk oyunları, Mini Golf ve değerler eğitimi gibi birçok faydalı etkinlik ile kendilerini hem sosyal hem de kültürel açıdan donanımlı hale getiriyorlar.

DÖRT BÖLGEDE SPOR EĞİTİMİ VERİLİYOR

Yaz Okulu Spor Merkezleri, Alibeyköy Spor Kompleksi, Eyüp Merkez (Eyüp Kız Anadolu İ.H.L), Yeşilpınar (Cumhuriyet Ortaokulu) ve Kemerburgaz – Göktürk (Osman Yumuk Spor Kompleksi) olmak üzere dört bölgede kuruldu. Pazartesi-Çarşamba ve Salı-Perşembe olmak üzere haftanın iki günü eğitim veriliyor. Bu merkezlerde 07-14 yaş arası çocuklara eğitim veriliyor.

Bunun yanında isteğe bağlı olarak haftanın diğer üçüncü günü ise çocuklar yüzme eğitimine katılma hakkına sahipler. Sabah 09.00-13.00 saatleri arasında kız öğrencilere, 14.00-18.00 saatleri arasında ise erkek öğrencilere eğitim verilmekte.

Yeni Nesil Yaz Okulları programı kapsamında bu yıl 6 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.