KEMERBURGAZLILAR TAPULARINA KAVUŞTU...

Eyüp Kemerburgaz Mahallesi sakinleri, bugün tapularını almaya başladılar.. 18. Madde uygulamasıyla ilgili sorunları çözen Eyüp Belediyesi tapuları törenle dağıttı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Tapu Müdürü Mehmet Hanefi Ceylan ve Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç’ın katıldığı tapu dağıtım törenine Kemerburgazlılar büyük ilgi gösterdi.

Kemerburgaz 1. Etap 18. Madde İmar Uygulama Alanı dahilinde (Köy içi hariç) bulunan tapuların tescil işlemlerinin tamamlandığını ve tapuların dağıtımına bugün başlandığını belirten Başkan Remzi Aydın, dağıtımların, haftasonu dahil devam edeceğini, Kemerburgazlıların Eyüp’e gelmeye gerek kalmadan Kemerburgaz Ek Hizmet Binası’nda özel oluşturulan Emlak İstimlak Ofisi’nden tapularını imza karşılığı alabileceklerini söyledi.

Tarihi konumu nedeniyle mülkiyet sorununun en fazla yaşandığı ilçelerden biri olan Eyüp’teki tapu probleminin büyük bir bölümünün çözüldüğünü belirten Remzi Aydın şunları söyledi: “Bugün Kemerburgaz’daki 18. Madde imar uygulama alanı dahilinde bulunan tapuları dağıtıyoruz. Köy içindeki bölgelerde bulunan vatandaşlarımıza inşallah ekim en geç kasım ayında tapularını dağıtacağız. Kemerburgaz Spor Tesisleri’nin yapımı devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda bitirip burayı da hizmete açacağız. Kemerburgaz Kurtkemeri Tesislerimizde de yeni düzenlemeler yapıyoruz. Yürüyüş parkurları, piknik alanları, çocuklar için oyun alanları vb. muhteşem bir tesis olacak.”