Pirinççi'nin Çehresi Değişiyor

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Pirinççi Mahallesi’nde bir dizi açılış gerçekleştirdi. Açılışta yaptığı konuşmada Başkan Aydın “Biz göreve geldikten sonra Pirinççi’ye ayrı bir önem verdik. Pirinççi iki açıdan bizim için önemliydi. Birincisi har daim, her zaman yanımızda durdu. İkincisi Pirinççi maalesef bu zamana kadar ihmal edilen bir bölge oldu. Bu makus talihin de değişmesi gerekiyordu. Pirinççi bu hizmetleri hak ediyordu” dedi.

Başkan Remzi Aydın, düzenlenen iki ayrı törenle Pirinççi Bilgi Evi ile Miraç Parkı ve Modüler Saha açılışlarını gerçekleştirdi. Açılışlarda kurdeleyi çocuklar kesti. Ayrıca açılışların yapıldığı yerlerde çocuklara ve vatandaşlara pamuk şeker ve patlamış mısır ikram edildi.

SINIFLARDA AKILLI TAHTALAR VAR

İlk olarak açılışı yapılan Pirinççi Bilgi Evi binası 500 öğrenci kapasiteli ve altı dersliğe sahip. Dersliklerinde akıllı tahtalar bulunan Bilgi Evi’nin mobilyaları da özel olarak üretildi. Dersliklerin haricinde ise iki etkinlik alanı ve ilmihal derslerinin verileceği “Has Oda” adı verilen oda bulunuyor. Binada Bilgi Evi dışında Eyüp Belediyesi Ek Hizmet Bürosu, Pirinççi muhtarlığı ve İSMEK Eyüp Pirinççi Kurs Merkezi de hizmet verecek.

MİRAÇ PARKI HER YAŞTAN VATANDAŞA HİTAP EDECEK

Başkan Aydın ikinci olarak ise Miraç Parkı ve Modüler Saha açılışını gerçekleştirdi. Bu alanda çocuklar için oyun alanı, gençler ve yetişkinler için ise spor aletlerinin bulunduğu bir alan ve spor sahası bulunuyor.

PİRİNÇÇİ’YE MİNNET VE ŞÜKRAN DUYUYORUZ

Açılışlarda yaptığı konuşmalarda ise Başkan Remzi Aydın, göreve geldikten sonra Pirinççi’ye ayrı bir önem verdiğini vurgulayarak şunları söyledi; “Pirinççi iki açıdan bizim için önemliydi. Birincisi her daim, her zaman yanımızda durdu. Bundan dolayı Pirinççi’ye minnet ve şükran duyuyoruz. İkincisi Pirinççi maalesef bu zamana kadar ihmal edilen bir bölge oldu. Bu makus talihin de değişmesi gerekiyordu. Pirinççi bu hizmetleri hakediyordu. Onun için görevi geldiğimde ilk yatırım kararını Pirinççi için verdim. İşte bugün Bilgi Evi’mizi ve Park ve Spor Alanımızı hizmete açacağız. Tabi biz burada sadece Bilgi Evi açmıyoruz. Burada harabe bir bina vardı. Şimdi çok modern ve işlevsel bir bina haline geldi. Bütün bu çalışmalarımızı muhtarımızla birlikte yaptık. Kendisi bize çok destek oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Burada muhtarlığımız, Bilgi Evi’miz, İSMEK’imiz var. İnşallah buraya spor aktivitelerimiz için yeni bir alan yapılacak. Çocuklarımız burada okul dışındaki uğraşılardan faydalanacaklar. En az 500 çocuğumuz ebru, tiyatro, enstrüman çalmak gibi, sanat ve spor faaliyetlerinde kurs görecekler. Burası Pirinççi’nin eğitim kalitesinin, yaşam kalitesinin artması anlamında önemli bir katkı sağlayacak”

BAŞKAN AYDIN’DAN PİRİNÇÇİ’YE MÜJDE

Başkan Remzi Aydın konuşmasında Pirinççi için yapılacak 2B çalışmaları ve imar planları ile ilgili müjde vererek “Önümüzdeki hafta Orman Müdürlüğü 2B çalışmalarına başlıyor. Çok kısa bir sürede imar planlarına geleceğiz. Birkaç yıl içerisinde de Pirinççi gıptayla bakılan bir yer olacak. Yıllardır beklediğimiz noktaya gelmiş olacağız” şeklinde konuştu.