Su Baskınına Modern Çözüm

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Rami Yeni Mahalle Necip Fazıl Kısakürek Sokak'ta İSKİ'nin yaptığı çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. 20 yıldır çözülemeyen yağmur suyu ve atık su problemini kalıcı olarak çözüme kavuşturan çalışma için vatandaşlar Başkan Aydın'a teşekkür etti.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın talimatları ve girişimleri sonucunda Rami Yeni Mahalle Necip Fazıl Kısakürek Sokak'ta atık su ve yağmur suyu kanallarında çalışma başlatıldı. Başkan Aydın, çalışmanın yapıldığı sokağa giderek incelemede bulundu. İSKİ yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Aydın, çalışmaların 1 hafta içerisinde bitirileceğini belirtti.

Daha önce sokakta kara kanal sistemi ve kot farkı sebebi ile yağışlı günlerde evlerinde su baskını yaşayan vatandaşlar, bu sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşturan Başkan Aydın'a teşekkür ederek, “Yıllardır bu kanallar yüzünden sorun yaşıyorduk. Sorunumuzu siz çözdünüz. Allah sizden razı olsun.” dedi.

Başkan Remzi Aydın, çalışmaların tamamlanacağı 1 hafta sonunda, İSKİ çalışanları ve mahalle sakinleri ile bir araya gelerek sohbet edeceğini söyledi.