Vergi yapılandırması, Eyüpsultan Belediyesi

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun gereğince 31 Mart 2018 gününe kadar edinilmiş vergi borçlarında yapılandırma için başvuru süresi 31 Temmuz 2018 salı günü sona eriyor.

Hükümetin vergi borçlarını yapılandırması için hazırladığı düzenleme Meclis’ten geçerek mayıs ayında yasalaşmıştı.

Bu tarihten itibaren başlatılan çalışmalarda emlak ve çevre temizlik vergisi dışında kalan borçlar yapılandırılmaya başlanmıştı. Yapılandırma için başvuruda bulunan vatandaşların vergi borcu affı ile beraber borçların gecikme faizleri ve zamları da silindi.

BU GÜNE KADAR 7 BİN 340 BAŞVURU ALINDI

Eyüpsultan Belediyesi, vergi yapılandırması başvuruları ile ilgili bu süreçte yoğun mesai harcıyor.

Şu ana kadar Eyüpsultan Belediyesine 7 bin 25 mükellef, 7 bin 340 vergi yapılandırması için başvuruda bulundu. Mali İşler Müdürlüğü personeli vatandaşların mağduriyet yaşamaması için cumartesi ve pazar günü de saat 17.00'ye kadar mesai yaptı.

Vergi yapılandırması için internet ve posta üzerinden de başvuruda bulunulabiliyor. Dileyen vatandaşlar www.gib.gov.tr ya da e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden de başvuruda bulunabilecek.

Ayrıca yeniden yapılandırma hükmünden yararlanmak için başvuruda bulunan borçluların takip ve tahsilat işlemlerinden dolayı açtıkları davalardan da vazgeçmeleri gerekmektedir.