Meclis Üyesi - Başkan Yardımcısı

1978 Rize Çayeli doğumlu. 1984 yılından itibaren Göktürk Mahallesinde ikamet etmektedir. İlkokulu Göktürk İlkokulunda, Ortaokulu Gaziosmanpaşa İmam Hatip Okulunda Liseyi Özel Evrim Lisesinde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği mezunu. 2000 yılında Eyüp İlçesi Göktürk Belde Belediyesinde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı. Bölge sorumluluğu, Fen ve İmar Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Yasa gereği Göktürk Belde Belediyesinin kapatılarak Eyüpsultan Belediyesine devredilmesiyle birlikte görevine Eyüpsultan Belediyesinde devam etti. 2014-2016 yılları arası Eyüpsultan Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak görev yaptı. 2016 yılında memuriyetten ayrılarak Gıda ve inşaat sektöründe faaliyetleri bulunan 35 yıllık aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır.

Aynı zamanda Eyüpsultan Rizeliler Derneği Başkan Yardımcılığı, Göktürk Spor Kulübü Başkanlığı ve Göktürk Güzelleştirme Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmekte olan Çakır, evli ve iki çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Eyüpsultan Meclis Üyesi Adayı gösterildi. Eyüpsultan Belediyesinde 9 Nisan 2019 tarihinde Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Muhammet ÇAKIR

Muhammet ÇAKIR

Eyüpsultan'a Değer Katan Markalarımız