İlçedeki STK'lara ziyaret

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilçede bulunan Sivil Toplum Kuruluşları’nı (STK) ziyaret etmeye devam ediyor. Başkan Remzi Aydın, Semerkand Vakfı’nı ziyaret ederek vakıf üyeleriyle sohbet etti.

Vakıfa gerçekleştirdiği ziyarette Başkan Aydın’a akşam yemeği ikram edildi. Yemeğin ardından ise salona geçilerek vakıf üyeleriyle sohbet edildi. Sohbet sırasında Semerkand Vakfı’nın kendisi için ayrı bir önemi olduğunu, ayrı bir anlamı olduğunu vurgulayan Başkan Remzi Aydın, Belediye Başkanı adayı olmadan ilk ziyaretini buraya gerçekleştirdiğini belirtti. Ziyarette vakıf yetkililerinin, üyelerinin dualarını aldığını söyleyen Belediye Başkanı Aydın, “Bu dualar sayesinde Eyüp’e, Eyüp Sultan Hazretlerine hizmet etme fırsatını yakalamış olduk. İnşaallah rabbim o fırsatı iyi değerlendirmeyi bize nasip eder. Herkes çok şanslı olduğumu, çok güzel bir beldenin Belediye Başkanı olduğumu, buraya Belediye Başkanı olmanın herkese nasip olmayacağını söylüyorlar. Ama şanstan ziyade ciddi bir mükellefiyet doğuyor, ağır bir sorumluluk. İnşaallah bu sorumlulukla ilgili yaptığımız hizmetler ecre dönüşür, ahirette bunun karşılığını alırız” dedi.

Hizmet yapmanın matematiksel bir şey olmadığını, nasiple olan bir şey olduğunu da belirten Başkan Remzi Aydın, “Bize düşen bu görevi en iyi şekilde yaşamak, yerine getirmek. Bu güne kadar hata yaptık mı? Hata tabi ki yapacağız ama önemli olan hataları tespit edip ders çıkarmak, kasten bir şey yapmamak. Amacımız adaletten, vicdandan, takvadan uzaklaşmadan kararlar vererek hizmet etmek, işlemler yapmak. Sizlerin de her birinizin birer hizmet ehli olduğunu biliyorum. Bu vakıflar da hizmet kervanının birer vasıtası. İnsanlar geliyor, bir şeyler anlatılıyor, aktarılıyor. Hizmeti kendimiz için değil, ahiretimiz için yapıyoruz. Toplumun, ümmetin daha iyi olması için yapıyoruz. Hepimizin bu çalışmalarda başarılı olmamız için duaya ihtiyacı var, birbirimize dua edelim” şeklinde konuştu.