ESTAM, Eyüpsultan Tarihi Merkez, Eyüpsultan Belediyesi Belediye Başkanı Remzi Aydın, Hüsnü Doygunbaş

Eyüpsultan Belediyesi'nin vizyon projelerinden ESTAM (Eyüpsultan Tarihi Merkez) kapsamında hayata geçirilen Rehberlik Hizmeti uygulaması vatandaşlarımıza konforlu ve zevkli bir gezi sunuyor.

ESTAM Koordinasyon Merkezi'nde (Caferpaşa Medresesi’nin yanı) başlayan gezilerde, kulaklık sistemini teslim aldıktan sonra kokartlı uzman rehberlerle birlikte rotalarını gezmeye başlıyorlar.

İhtiyaç halinde yürüme engeli bulunan vatandaşlarımız için belediyemiz alan destek hizmetleri golf araçları kullanılıyor.

15 TEMMUZ GAZİSİNE EYÜPSULTAN GEZİSİ

Eyüpsultan Tarihi Merkez (ESTAM) rehberi ve alan destek araçları 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Ankara Sincan'da cesurca direnen, bu uğurda yaralanan 15 Temmuz gazimiz Hüsnü Doygunbaş ve ailesine Eyüpsultan'ı gezdirdi.

Caferpaşa Medresesindeki ESTAM Koordinasyon Merkezi'nde başlayan gezi oyuncakçılar çarşısı ve Tarihi Cülus Yolu ile devam etti.

Eyüpsultan Türbe ve Camii ziyaretiyle sonlanan gezide gazimiz ve ailesi keyifli bir zaman geçirdi. Gazimiz ve ailesi, gezi sonrası Eyüpsultan Belediyesi Belediye Başkanı Remzi Aydın'a teşekkürlerini iletti.