Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan'da Gündem, otopark, Cengiz Topel caddesi

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Eyüpsultan'da Gündem" programında Cengiz Topel caddesinde parklanma problemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cengiz Topel caddesinde, 300 araçlı otoparkın açılacağı müjdesini veren Başkan Remzi Aydın, şöyle devam etti;

"300 ARAÇLI YERALTI OTOPARKI AÇILIYOR"

"Cengiz Topel, bizim kronik alanlarımızdan biri. Otoparkımız bitti, zannediyorum İstanbul Büyükşehir Belediyemiz, Ekim yada Kasım ayında açılışını yapacak. Yaklaşık 300 araçlı, bölgenin otopark ihtiyacını karşılayacak çok güzel bir yeraltı otoparkı oldu.

"FİZİKİ DÜZENLEME YAPILACAK"

Tabi Cengiz Topel caddesinde şuan geçici olarak şunu yapmak durumundayız; orta refüjü Fen işlerimiz bölecek. Yani sabit refüj oluşturacak. Dolayısıyla çifte parklanmayı engelleyecek şekilde bir fiziki düzenleme getireceğiz.

Zaten otoparkımız açıldığında esnafımız araçlarını cadde üzerinde park etmeyecek o da bir rahatlama getirecek. Bir hafta 10 gün içerisinde ortaya bir refüj uygulaması yapacağız Cengiz Topel'de."