7. Kudüs Futbol Turnuvası Şampiyonu Aksa Oldu

Eyüp Belediyesi’nin katkılarıyla Alibeyköy Spor Kompleksi’nde düzenlenen 7. Kudüs Futbol Turnuvası’nda şampiyon olan Aksa Futbol Takımı kupasını Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın elinden aldı.

Türkiye’de eğitim gören Filistinli öğrencilerin oluşturduğu 12 takımın katıldığı turnuvada müsabakalar gençler ve küçükler olarak iki kategoride düzenlendi. Gençler kategorisinde mücadele eden Aksa Futbol Takımı turnuvada rakibi Zemzem Futbol Takımı’nı yenerek şampiyon oldu. Küçüklerde ise şampiyon Beytül Makdis Futbol Takımı oldu.

Turnuvanın kupa törenine katılan Belediye Başkanı Remzi Aydın’a, Filistin Dostluk Derneği Başkanı Onur Çağdaş tarafından, derneğe katkı ve desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi verildi.

Başkan Aydın törende yaptığı konuşmada ellerinden gelen yardımı ve desteği verdiğini belirterek “Dualarımız sizlerle. Her şey mazlumların kurtuluşu için” dedi. Ardından gençler kategorisinde şampiyon olan Aksa Futbol Takımı’nın oyuncularına madalyalarını takarak kupalarını verdi. Takım oyuncuları kupalarını Başkan Remzi Aydın’la beraber coşkuyla havaya kaldırarak objektiflere poz verdiler.