Artık Söz De Karar Da Milletin

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, eşi Tülay Aydın ile birlikte sandık başına giderek oyunu kullandı. Başkan Aydın; “Demokratik bir süreç yaşıyoruz. Artık bugün söz de karar da milletin. Sandıktan ne çıkarsa çıksın herkes bu karara saygılı olacaktır” dedi.

Eyüp belediye Başkanı Remzi Aydın ilçede sabah saatlerinden itibaren oy kullanılan okulları ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında sandık görevlileri ve vatandaşlar sohbet eden Başkan Aydın, daha sonra kendi oy kullanacağı okul olan Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi'ne geldi. Burada da yine öncelikle sınıfları dolaşarak sandık görevlilerinin ve vatandaşların hatırı sordu.

Başkan Aydın'ın okulda eşi Tülay Aydın ile birlikte aynı sandıkta oy kullandı. Başkan Remzi Aydın oy zarfını sandığa kızı Zeynep Aydın ile birlikte attı.

“SANDIKTAN ÇIKAN KARARA HERKES SAYGILI OLACAKTIR”

Sonrasında bir açıklama yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, her şeyden önce demokratik bir süreç yaşandığının altını çizerek; “Artık bugün söz de karar da milletin. Milletimiz en iyisini takdir edecektir. Sandıktan ne çıkarsa çıksın herkes bu karara saygılı olacaktır. Umuyorum bundan sonra devletimiz, milletimiz için yepyeni bir dönem başlayacak. Ekonomik, sosyal, kültürel, siyasi, her alanda istikrarla, daha güçlü bir ülke, daha güçlü bir devlet, daha güçlü bir toplum olarak yolumuza devam edeceğiz. Tabi ki önemli bir süreç. Milletimizin her alanda olduğu gibi bu alanda da iradesiyle oluşan bir süreç. Demokratik kültürün artması demokratik olgunluğun artması adına bunlar olumlu sinyaller. İnşallah her şey daha iyi olacak” şeklinde konuştu.

Halk oylamasında vatandaşların tavırlarıyla ilgili değerlendirmede de bulunan Başkan Remzi Aydın; “Öncelikle çok olgun, çok demokratik bir ortam var. Sabahtan beri okulları, seçim mahallerini geziyorum. Farklı görüşte olsalar da, gerek temsilcilerde gerek halkımızda gördüğüm izlenim gerçekten çok etkileyici. Oy kullanma süreci tam bir demokratik olgunluk içerisinde geçiyor” yorumunu yaptı.