Bakan Kaya “Çok Güçlü Bir 'Evet'le Mesaj Vereceğiz”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve eşi Tülay Aydın ile birlikte AK Parti Eyüp İlçe Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen programa katıldı. Programda, yaşlı ve engelli vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Kaya, “Biz istiyoruz ki bu istikrar ve yönetim anlayışını partilerden bağımsız olarak bu ülkenin kazanımı haline getirelim. Bu millet 16 Nisan'da da ülkesinin istiklaline, istikbaline sahip çıkacak. Çok güçlü bir 'evet'le, çok güçlü bir mesaj vereceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Aydın ise yaptığı konuşmada, “Memleketimiz çok badireler atlattı. Bunu en iyi bilen sizlersiniz. Sizden ricamız gençlerimize ve insanlarımıza; bilge kişiliklerinizle, engin tecrübelerinizle bunları anlatmanız” dedi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Eyüp İlçe Başkanlığı Yaşlılar Koordinasyon Merkezi'nin “Vatan En Büyük Servet” sloganıyla Eyüp Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlediği programa katıldı.

Bakan Kaya, programda, milletin 15 yıldır AK Parti'ye destek verdiğini ve kendilerinin de iktidar olarak büyük projeler yapma şerefine nail olduklarını dile getirdi. Türkiye'nin ekonomisini,dünya ekonomileri arasında 16. sıraya taşıdıklarını, ülkenin, Avrupa'nın bugün 6. büyük ekonomisi haline geldiğini belirten Kaya, 15 Temmuz darbe girişimine rağmen, Türkiye'nin yüzde 2,9'luk büyümeyle Avrupa ortalamasının iki katı bir büyüme oranını yakaladığını, G20 ülkeleri arasında Çin'den sonra ikinci en yüksek hızla büyüyen ülke olarak tarihe imza attığını söyledi.
Her bir vatandaşını görüp gözeten, her bir insanının sıkıntısına çare olmak için çalışan sosyal devlet anlayışı içinde çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Kaya, kimseyi yalnızlığa, çaresizliğe terk etmediklerini, kimsenini acısına seyirci kalmadıklarını, milletin her bir ferdine hizmet ettiklerini vurguladı.

"ENGELLİ VE YAŞLI YAKINLARINA ÖDENEN MİKTAR, 3,7 MİLYAR LİRA"

Sosyal politikalar alanında getirdikleri yeniliklerle, Türkiye'nin çevresini değiştirmeye, dönüştürmeye devam ettiklerini aktaran Bakan Kaya, "Güçlülerin hakkının koruyan yönetim anlayışından, milletin hakkını koruyan bir yönetim anlayışına geçtik. Sosyal yardım bütçemiz 32 milyar liraya çıktı. Engelli ve yaşlılara verdiğimiz hizmetlerde asla maliyet hesabı yapmadık. Bugün 482 bin kişiye, engeli ve yaşlı bakım desteği sağlıyoruz. Engelli ve yaşlı yakınlarına ödenen miktar, 3,7 milyar lira." dedi.

Konuşmasında Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Kaya, Türkiye'nin'nin, sosyal politikalar alanındaki dönüşümle dünyaya örnek olacak bir seviyeye ulaştığını söyledi.

Bakan Kaya, 15 yıldır AK Parti'yi'yi kesintisiz bir şekilde iktidar yapan bu millete daha büyük bir hediye vermeyi arzuladıklarını dile getirerek, "Biz istiyoruz ki bu istikrar ve yönetim anlayışını partilerden bağımsız olarak bu ülkenin kazanımı haline getirelim. Biz isiyoruz ki artık cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle bir seferde iki seçim yapılsın, hem parlamentoyu seçin, hem size hizmet edecek cumhurbaşkanını ve hükümeti o gece oluşturun. Seçim bittikten sonra 'Acaba koalisyon mu kurulacak?', 'Kim iktidarı kurmaya yeter oyu alacak?' gibi dertler oluşmasın." diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU'NU ÖZRE DAVET EDİYORUM”

Milletin, 15 Temmuz'da kanıyla, canıyla bu vatana sahip çıktığını, şehitler verildiğini ama vatanın böldürülmediğini ifade eden Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü, “249 canımız bu vatanın istiklali ve istikbali için şehit düştü. 2 bin 500'e yakın gazimiz bu vatanın birliği ve beraberliği için şehadete yürürken gazi oldu. Hala birileri kalkıp 'bu kontrollü bir darbe girişimiydi' diyor. Maalesef ben bu söyleminden dolayı ana muhalefetin genel başkanı Kılıçdaroğlu'nu bir özre davet ediyorum. Bütün şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize, millete özür borcu var. Bu millete bir özür dilemesi gerekiyor. Bu millet canı uğruna o gece meydanlardaydı, bayrağımızı düşürmemek, vatanımızı böldürmemek adına. Bu milletin değerlerine sımsıkı sahip çıkmamız gerekiyor. Milletin değerleriyle bu şekilde dalga geçer gibi konuşmaması lazım”

"KORKTUKLARI, TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİ VE GELİŞMESİ"

Bakan Kaya, Avrupa'daki Türk vatandaşlara yeni sistemin kazanımlarını anlatmak için gittikleri Almanya ve Hollanda'da yaşananlara değinerek, Avrupa ülkelerinde kendilerine izin verilmezken, Cumhurbaşkanı Recip Tayyip Erdoğan'ın da hedef gösterildiği terör örgütünün "hayır" mitinglerine izin verildiğini anlattı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, şunları kaydetti, “PKK ve terör örgütü uzantıları, Avrupa'da 'hayır' kampanyaları yapıyor. FETÖ'cüler Avrupa'ya sığınma talebinde bulunuyor. Onlara izin veren bir Avrupa var. Bizi ülkesine sokmamak için insanlık dışı muamelede bulunan, diplomasiyi ayaklar altına alan bir Hollanda var. Korktukları biz miyiz? Ben, bakan arkadaşlarım ya da milletvekillerimiz mi? Asla değil. Onların korktukları, Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi. Yeni getireceğimiz sistemle ülkemizin büyümesinin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşecek olmasından korkuyorlar. Bundan endişe ettikleri için 'hayır' kampanyalarına destek veriyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar boş. Bu millet 16 Nisan'da da ülkesinin istiklaline, istikbaline sahip çıkacak. Çok güçlü bir 'evet'le, çok güçlü bir mesaj vereceğiz."

“HER DAİM EMRİNİZDEYİZ”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ise kürsüye gelerek yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Sizler değerli büyüklerimizsiniz, tecrübelerimizsiniz. Her zaman başımızın üzerinde yeriniz var. Sizlerle sürekli gözlerimizle ve yüreklerimizle her daim konuşuyoruz. Memleketimiz çok badireler atlattı. Bunu en iyi bilen sizlersiniz. En son 15 Temmuz'da da bu badirelerden birini hep birlikte yaşadık. 16 Nisan son viraj olacak. Gençlerimize ve insanlarımıza; bilge kişiliklerinizle, engin tecrübelerinizle bunları anlatmanız sizlerden ricamız. Her daim emrinizde olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Hepinizin ellerinden öpüyorum”

AK Parti Eyüp ilçe Başkanı Süleyman Aykaç'ın da katıldığı programda konuşmaların ardından Eyüp Belediyesi Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi'nde (ESER) eğitim gören engelli gençlerden oluşan koronun seslendirdiği şarkılar dinlendi.

Program sonunda ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 15 Temmuz temalı şiir yarışmasında göstermiş olduğu başarıdan dolayı Yusuf Bostancı'ya bir plaket verdiler.

Sonrasında ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve eşi Tülay Aydın, Eyüp Belediyesi'nin egelliler için oluşturduğu eğitim merkezi Şeker Hayat'a gittiler. Burada engelli gençler kendi yaptıkları el işlerini, kendi elleriyle yetiştirdikleri çiçekleri Bakan Kaya'ya hediye ettiler. Bakan Kaya, yine engellilerin çalıştığı Zahir Kafe'yi de ziyaret etti.