Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Amatör Kulüpler Birliği’ne bağlı kulüp yöneticileri ile Ensari Konağı’nda düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldi

Eyüp Belediyesi Ensari Konağı'nda düzenlenen toplantıya, Eyüp Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Metin Çırpan, kulüp başkanları ve yöneticiler katıldı.

Başkan Remzi Aydın toplantıda spor kulübü yöneticilerine hitaben yaptığı konuşmada, gençlere ve spora verdiği öneme değinerek gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spora yönlendirmenin şart olduğunu söyledi.

Spor, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor

Spor kulüplerinin sadece futbolda değil diğer spor dallarında da eğitim vermesi gerektiğinin de altını çizen Başkan Aydın, “Topluma faydalı bireyler yetiştirmenin yolu spordan geçiyor. Gelecek için özellikle ahlaklı insanlar yetiştirmemiz lazım. Spor gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutuğu gibi enerjilerini de doğru yönde kullanmalarını sağlar. Yarış, sporun özünde var ama sporu sadece gençlere sporu yarıştırmak için yaptırmamak gerekiyor. Onlara farklı spor dallarında da eğitimler vererek, sporu daha çok sevdirebiliriz. Onların eğitimi için belediye olarak her türlü desteği veriyoruz. Sportif açıdan da gençler için imkanlarımızı seferber ettik. Yapılacak çok şeyler var. İhtiyaçlar bitmez ama biz elimizden geldiğince kulüplerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.

Toplantıda Eyüp Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Metin Çırpan ve spor kulübü yöneticileri, Başkan Remzi Aydın’a amatör spor kulüplerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.