Başkan Aydın, Bosnalı Dostlarla Buluştu

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Bayrampaşa Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği bir programa katıldı.

Bayrampaşa Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği programa, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Bosna Hersek Kalesiya Belediye Başkanı Sead Dzafic ve beraberindeki heyet, dernek yöneticileri ile meclis üyeleri katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Başkan Aydın, "Davetiniz beni çok mutlu etti. Eyüp'te Balkanlı kardeşlerimizin ikamet ediyor. Makedonya, Bosna ve Sanca bölgesinden çok sayıda vatandaşımız var. Geçen sene ilçemizden 80 lise öğrencimizi Bosna'ya gönderdik. Ben de öğrencilerimizle birlikte gittim. Tarihimizi yakından görmek ve yerinde öğrenmek bizleri ve öğrencilerimizi çok mutlu etti. Bosna'dan gelen Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Kendilerine destekte bulunmak isteriz. Eyüp Belediyesi olarak ne görev düşerse elimizden geleni yapacağız." dedi.