Başkan Aydın: Çocuklar Ve Gençler En Büyük Yatırımımız

Alibeyköy ve Karadolap Bilgi Evi veli toplantısına katılarak velilerle sohbet eden Başkan Remzi Aydın, öğretmenlerden de çocukların gelişimi ve Bilgi Evlerinin faaliyetleri hakkında bilgi aldı

Katıldığı veli toplantısında 5-25 Yaş Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezleriyle ilgili yapılan çalışmaları anlatan Başkan Remzi Aydın, gençlerle ilgili olan bu tür projeleri çok önemsediğini söyledi. Çocukların bilgi evlerine gitme konusunda istekli olduklarını gördükçe mutlu olduğunu belirten Başkan Aydın, “Çocuklar ve gençler bizim en önemli yatırımımız. Sizler de veliler olarak bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

itime büyük bütçe harcıyoruz

Eyüp Belediyesi Bilgi Evi öğretmenlerinin geliştirdiği modellerin diğer ilçe belediyelere örnek olduğunu belirten Başkan Aydın konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Okullarda verilmeyen eğitimleri vererek çocuklarımızın ve gençlerimizin kişiliklerini geliştirmelerini, kendilerine güvenlerini sağlamalarını ve geleceklerine güvenle bakmalarını istiyoruz. Yeteneklerinin öne çıkmasını istiyoruz. Onların eğitimli ve bilgili olması hepimizin arzusu. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim en önemli varlıklarımız. Bu yüzden belediye olarak eğitime büyük bir bütçe harcıyoruz.

Yeni Merkezler kültür ve sanat ağırlıklı olacak

Çalışmalarını yakinen takip ettiğim Bilgi Evlerinde görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok yakın zamanda başka mahallelerimizde de Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezleri açacağız. Bu yeni açacağımız merkezlerde özellikle kültür ve sanat ağırlıklı çalışmalar yapacağız.”

Verilen eğitimlerle çocuklara katkı sağlandı

Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezleri öğrencilerinin velileri, burada alınan eğitim desteğinin öğrencilerin hem ders başarısında hem de kişilik gelişiminde büyük katkı sağladığını belirtti. Veliler, Başkan Remzi Aydına gençlerin eğitimine verdiği destekler için teşekkür etti.