Başkan Aydın “Samsun Günleri”ne Katıldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) tarafından Feshane’de organize edilen Feshane “Samsun Günleri” etkinliğine katıldı.

Başkan Remzi Aydın, Samsun’un kültürel zenginliklerinin tanıtılması amacıyla düzenlenen etkinlikte kürsüye gelerek bir konuşma yaptı.

Baykan Aydın konuşmasında şunları söyledi; “Bizler Hz. Halid Bin Zeyd Ebu Eyyub El-ensari’nin hizmetkarlarıyız. Türkiye ve dünyanın her yerinden gelen misafirleri ağırladığımız gibi Samsunluları da ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Samsunumuz çok önemli bir şehir. Bütün Doğu Karadeniz ve çevresini bünyesinde barındıran, göç alan büyük bir şehrimiz. Bu büyüklük içinde çeşitli kültürlerin zenginliğini de barındırıyor. Burada kültürel zenginlik barındıran seçkin bir topluluk karşısında bulunuyorum. Samsunlular gerçekten bizim Karadeniz insanına has özellikleri taşıyor. Samsunumuz sıcak bir belde. Bende bir doğu Karadenizli olarak Samsunlu hemşerilerimi kendime yakın buluyorum. Bu vesile ile bu etkinliklerin Samsun kültürünün tanıtılması, yaşatılması, gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılmasında önemli bir işleve sahip olduğunu söylemek istiyorum. Bu etkinliği düzenleyen federasyonumuzu ve tüm yetkililerimizi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Bu etkinliğin başka güzelliklere, başka bereketlere vesile olmasını Rabbimden temenni ediyorum”

Konuşmasının ardından, SAMKON Genel Başkan Vekili ve AK Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Eroğlu, Başkan Aydın’a bir plaket takdim etti.

Başkan Aydın daha sonra, Feshane’de kurulan standlarını gezdi. Belediye Başkanı Remzi Aydın, Sabri ustanın standında Bafra pidesi yerken, Bafra’nın meşhur ‘Kaymaklı Lokumu’nun satıldığı standa geldiğinde ise eldiven giyerek lokum kesti.