Başkan Aydın'dan Türkçe Mealli Kuran-ı Kerim Hediyesi...

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Cuma namazını Alibeyköy Ulubatlı Hasan Camii’nde kıldıktan sonra, buradaki Kur’an Kursu’nu ve semt esnafını ziyaret etti.

Başkan Remzi Aydın Cuma namazını, Alibeyköy Ulubatlı Hasan Camii’nde kıldı. Namaz çıkışı AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ile caminin Kur’an Kursu’nu ziyaret eden Başkan Aydın, kurs hocasıyla tecvitli Kuran okuma konusunda sohbet etti.

HER GÜN 10 AYETİN TÜRKÇE MEALİNİ OKUMALARINI TAVSİYE ETTİ

Kursta bulunan hanımlara her gün 10 ayetin mealini okumalarını tavsiye eden Başkan Aydın, bu yöntemi kullanarak hem ayetlerin Türkçe anlamlarını öğreneceklerini, hem de yaklaşık 2 senede Kur’an-ı Kerim’i Türkçe hatim etmiş olacaklarını söyledi. Belediye Başkanı Remzi Aydın, Türkçe mealli Kur’an-ı Kerim’i olmayanlara da hediye edeceği sözünü verdi.

Başkan Aydın daha sonra Alibeyköy’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnaf ziyareti sırasında ise bir taraftan çaylar yudumlanırken bir taraftan da sohbet edildi. Belediye Başkanı Remzi Aydın, yanına gelerek yapılan hizmetlerle ilgili kendisine teşekkür eden semt sakinlerine de, hizmetlerin aralıksız devam edeceğini belirtti.