Başkan Remzi Aydın, açılış toplantısına katıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Anadolu İlahiyat Akademisi Kurucu Müdürü Tuncer Namlı, Anadolu İletişim ve Eğitim Derneği Başkanı Hülya Kartal, bürokratlar ve davetliler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Anadolu İletişim ve Eğitim Derneği ortaklığında, devlet koruması altındaki çocuklara değerlerin kazandırılmasına yönelik bir çözüm modeli oluşturmak amacıyla hayata geçirilen "Kızlara Değer Geleceğe Değer 2" projesinin açılış toplantısına katıldı.

Milli ve manevi değerlerine bağlı gençler yetiştirmek için çalıştıklarını dile getiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 15 Temmuz'da bu ülkenin gençlerinin vatanı, milleti, bayrağı için canını siper ettiğini hatırlattı.

Çocuk ve gençlere yönelik devrim niteliğindeki dönüşümün geçen sene gerçekleştirildiğini anımsatan Kaya, kurum bakımındaki çocukların tümünün koğuş tipi modelden ev tipi bakım modeline geçirildiğini kaydetti.

Kaya, kurum bakımında 13 bini aşkın çocuğun olduğunu, yaklaşık 5 bin çocuğun eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılımının sağlandığını ifade etti.

Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 8 bin 500 eğiticiyle ailelere eğitim verildiğini, aktif formatör sayısının 2017'de 51'den 188'e çıkarıldığını söyleyen Kaya, 2013'ten 2017'ye kadar ki süreçte eğitim sayısının 570 binden 850 bine ulaştığını belirtti.

Bakan Kaya'ya konuşmaların ardından hediye takdim edildi.