Başkan Remzi Aydın, öğrencilerin karne sevinçlerine ortak oldu

İlk, orta öğretim ve liselerde 2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Kanaat Dönemi sona erdi, öğrenciler ilk dönem karnelerini aldı.

Tüm yurtta karnelerini alan öğrenciler yarı yıl tatilinin başlamasıyla büyük sevinç yaşarken, okula yeni başlayan minik öğrenciler ise ilk defa karne almanın heyecanını yaşadı.

Yarı yıl tatili nedeniyle Eyüpsultan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda 2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Kanaat Dönemi Karne Töreni düzenlendi.

Törene Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan ve Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü de katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlarken sonrasında Başkan Aydın ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Şahan öğrencilere karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler verdiler.

BAŞKAN REMZİ AYDIN: KEŞKE BENDE ÖĞRENCİ OLABİLSEYDİM

Başkan Aydın törende yaptığı konuşmasında bugünün önemli ve güzel bir gün olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Keşke bugün bende sizin aranızda öğrenci olabilseydim. Bugün ilk yarı bitiyor. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulumuz başarılı bir okul. Başarılarını her gün duyuyoruz ve devamını diliyoruz.

İnşallah bu güzelliklerle birlikte Eyüpsultanımızın gençleriyle geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Sizleri çok seviyorum. Polis amcalarınız da bizimle, onlara da teşekkür ediyoruz”

Bu arada basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Başkan Remzi Aydın, “Çocuklarımız yarıyıl karneleri alıyorlar, gözleri pırıl pırıl. Bugün onlar için heyecanlı, mutlu bir gün. Onların heyecanına kısmen de olsa ortak olmaya çalıştık” şeklinde açıklamada bulundu.

Konuşmaların ardından ise sahnede folklor gösterisi düzenlendi, şiirler okundu ve türküler söylendi.

Bu arada ikinci kanaat dönemi 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak.