Eyüpsultan Tarihi Merkez Yönetim, ESTAM, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

Eyüpsultan Tarihi Merkez Yönetim (ESTAM) çalışmaları başarılı bir şekilde devam ediyor. Çalışmalar şimdiden etkilerini göstermeye başladı.

Rehberlik ve alan destek hizmetleri, Eyüpsultan'a has hediyelik eşyaların sergilendiği ve satıldığı Yadigar Mağazası, esnaf eğitimleri ve Fahri Korutürk Caddesi altyapı çalışmaları...

Eyüpsultan ilçesinin sorunları bir bir çözülürken, aynı zamanda ilçemizin yaşayan kimliği ve dokusu da ihya ediliyor.

STK'LAR DAN ESTAM'A YOĞUN İLGİ

ESTAM, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından da vatandaşlarımıza, esnafımıza, kamu kurum ve kuruluşlarına anlatılıyor.

ESTAM'ın bu sefer misafirleri Sivil Toplum Kuruluşlarıydı.

Eyüp Dostlar Vakfı, İnsani Yardımlaşma Vakfı(İHH), TÜGVA, Ensar Vakfı Eyüpsultan Şubesi, Semerkand Vakfı, Muşlular Vakfı, Kızılay Kadın Kolları, Kızılay Eyüpsultan Şubesi, Türkiye Milli Kültür Vakfı, Eyüp Musiki Vakfı, temsilcilerinin katıldığı bilgilendirme toplantısı Eyüpsultan Belediyesi Konferans salonunda gerçekleşti.

İLÇEMİZ HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞUYOR”

Başkan Remzi Aydın STK temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“ESTAM, Eyüpsultan'a hak ettiği değeri veriyor. Tarihi Merkez yönetimi şimdiden Eyüpsultanı bir çekim merkezine dönüştürmeye başladı.

İlçemizde bulunan siz değerli STK'lardan da ESTAM'ın algılanmasını, anlaşılmasını, içselleştirilmesini ve anlatılmasını bekliyoruz”

Program öncesi ESTAM'ın Eyüpsultana has desenlerle bezenmiş hediyelik eşyalar sergilendi ve misafirler tarafından beğeni topladı.

STK sorumlularının sorularını yanıtlayan ve tavsiyelerini dinleyen Başkan Remzi Aydın çalışmaların arkasında uzmanlarla ve ilçemizin her katmanından vatandaşımızla yapılan istişarenin bulunduğunu ifade etti.