Başkandan Öğrencilere Müjdeli Haberler

“Lise Son Sınıflara Ücretsiz Vialand Turu”

“Manisa’da Gençlik Kampı”

“Haliç’te Su Sporları Şenliği...”

Üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine Eyüp Belediyesi tarafından toplam 500 TL. destek programının ilk bölümü Cuma günü tamamlandı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın programın son gününde mezun olduğu okuldaydı.

Eyüp Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yardım projesi çerçevesinde lise son sınıfta okuyan 3 bin 756 öğrenciye yardımın 250’şer TL’si okullarında teslim edildi.

Ziyaret ettiği okullarda öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Başkan Aydın, “Bugün inşallah 250 TL., ikinci dönemde de 250 TL. olmak üzere toplam 500 TL. eğitime katkı desteğimizi sürdürüyoruz. Güle güle harcayın. Biz gençler için başka neler yapacağız diye konuştuk arkadaşlarımızla. 21 farklı konu çıktı. Bunları hep siz gençlerimiz için hayata geçireceğiz. Öncelikle Mayıs ayından sonra lise son sınıf öğrencilerimiz için Vialand gezimiz olacak. Bununla birlikte yine sizler için mezuniyet şöleni düzenleyeceğiz. Manisa’da 1 haftalık gençlik kampımız olacak. Her sınıftan ilk üçe giren öğrencilerimizin bu başarılarını ödüllendirmek için yurt içi ve yurt dışı gezilerimiz olacak. Yeni bir projemiz var Vuslat Yolculuğu adında. Eyüp’ten Mevlana’ya hızlı trenle kültür yolculuğuna çıkacağız hep birlikte. Bütün bunların yanında havacılık ve ayrıca bir de su sporları kulübü kuracağız gençlerimiz için. Sizlere yönelik kültürel ve sanatsal faaliyetlerimiz olacak. İkinci dönemde okullarınıza spor malzemesi desteği vereceğiz. Sokak basketbolu turnuvamız olacak ve Haliç’te su sporları şenliği gerçekleştireceğiz. Okul yıllıklarınızı da biz sizler için hazırlayacak ve ücretsiz basacağız” dedi. Başkan Aydın’a verdiği destekten dolayı teşekkür eden öğrenciler bol bol da selfie çektiler.

Başkan Remzi Aydın son olarak 1982 yılında mezun olduğu o dönemki adı ile Eyüp Lisesi, bugünkü Eyüp Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Mezun olduğu okuluna fırsat buldukça uğrayıp ziyaret ettiğini söyleyen Remzi Aydın, “Sayın Cumhurbaşkanımız da bu okuldan mezun. Ben inanıyorum ki sizler de çok başarılı olacaksınız” dedi. Buradaki öğrencilere de Eyüp Belediyesi’nin projelerini anlatan Başkan Aydın’a program boyunca Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü de eşlik etti.

Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü de yaptığı konuşmada, “Bugün iki sevinci birden yaşıyoruz. Ülkemizde 18 milyon, ilçemizde de 66 bin öğrencimiz karnelerine kavuşuyorlar. Sizler kendinizi her alanda geliştirmeye devam etmelisiniz. Nitelikli başarıya ihtiyacımız var. Sayın başkanım üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize böyle bir destek sunuyor. Bu hiçbir ilçede hatta hiçbir ilde olmayan bir uygulama. Kendilerine milli eğitimimize verdiği katkılardan dolayı şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

Ziyaret sırasında okul müdürleri de Başkan Remzi Aydın’a hem öğrencilere maddi desteğinden hem de ilçedeki okullara yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettiler. Başkan Aydın ziyareti sırasında okul aile birliği üyelerinin taleplerini de dinledi ve destek sözü verdi.