Başkanımız Bütçeyİ Projelerle Açıkladı…

Başkanımız Remzi Aydın, geçtiğimiz günlerde toplanan Eyüp Belediye Meclisi’nde, 2015 Yılı Bütçesi’ni anlattı.

Aydın, hem yapılan projeleri hem de önümüzdeki 5 yıllık plan çerçevesindeki gerçekleştirilecek çalışmaları açıkladı.

Başkanımız konuşmasında insan odaklı sosyal ve şeffaf belediyeciliği ilke edinen imar, alt yapı-üst yapı çalışmalarının ön plana çıktığı 5 yıllık planda Eyüp’ün manevi ve tarihi değerlerini, medeniyet mefkuresini devam ettirecek kökü mazide, gözü atide bir anlayışla yola çıkıldığını söyledi.

Aydın, Halid Bin Zeyd’e (Ebu Eyyub El Ensari) misafir olmanın önemi ve sevincini unutmayarak, evsizlerin, yemek bulamayan insanların akşamları kendilerinden emin bir şekilde başını yastığa koymaları uğruna çalıştıklarını ifade etti.

Başkanımız Meclis’teki konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İlçemizdeki imar silüetinin bozulmamasına, estetik görünüşüne dikkat ediyoruz. Otopark alanını genişletip ulaşımı rahatlatacağız. Alibeyköy’de yaptığımız Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğümüz ilçede bu konudaki açığı kapattı. Daha önce kilometrelerce yol katedip başka ilçelerde işlemlerini yapan engelli vatandaşlarımız artık yorulmuyor. Şefkat Eli Mağazası ve Engelliler Sürekli Eğitim Rehabilitasyon Merkezimiz’le de Eyüp’te ilk defa engelliler için spor alanları ve faaliyetleri yapıyoruz. Hem esnafın yüzünü hem de öğrencileri güldüren kırtasiye kuponlarımız, ilçe sakinlerimize verilen 15 günde bir kavurması eksik olmayan kahvaltılarımız, camilerin bakım ve onarımı, diğer sosyal ve kültürel hizmetlerimizle Eyüp’ü her açıdan donatmaya devam ediyoruz.”

Eyüplülerin hem kendi ilçelerindeki insanlara hem de İslam Dünyasına ensarlığının göstergesi olarak Gazze yardımlarıyla beraber etkili flasmap uygulamaları ile Filistinlilere yapılan zulmü, modern dünyanın anladığı dilden konuşarak duyurduğunu söyleyen Aydın, ilçenin geleceğini kültür-sanat ile inşa edileceklerini vurguladı.

Başkanımız Remzi Aydın şunları söyledi: “Sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıflarla istişare ve el birliğinde bulunarak Eyüp İlçemizdeki 10-20 yaş arası 54 bin gencimize yeni sahalar açıyoruz. Vatan, millet ve medeniyetimiz için asımın neslinin yeniden yeşermesi uğruna daha çok çalışmalar yapacağız. Tapu sorununun çözümü için çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Nitekim Kemerburgaz tapu sorununu bitirmiş durumdayız. Beldemizdeki kentsel dönüşüm alanı dışındaki bütün kablolar 3 yıl içerisinde insan güvenliği için yer altına alınacak. Eyüp’te ilk defa spor çalıştayı yaparak müşterek proje kapsamında genç sporcular için bilgisayar programıyla antrenman teknikleri vereceğiz. Yaz sporları etkinliklerinden sonra şimdi de kış spor okullarına başlayacağız. Su sporları merkezi projesi devam ediyor. Bisiklet parkurları için hazırlıklarımızı bitirdik…”

Eyüp İlçesinin 290 milyonluk bütçesini yüzde 10 artırdıklarını ifade eden Aydın’a sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar için CHP’li Komisyon üyeleri teşekkür etti.

Meclis görüşmeleri 2015 Yılı Bütçesi’nin oy çokluğu kabulü ile sona erdi.