Berberler ve Kırtasiyeciler Başkan Aydın'la Buluştu

Eyüp’te faaliyet gösteren berberler ve kırtasiyeciler Başkan Remzi Aydın’la kahvaltıda bir araya geldi.

Eyüp Belediyesi Osmanlı Park Sosyal Tesisleri’ndeki buluşmaya İstanbul Kırtasiyeciler Odası Başkanı Yavuz Tekçe, İstanbul Erkek Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, Eyüp AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ile çok sayıda esnaf katıldı.

İstanbul Kırtasiyeciler Odası Başkanı Yavuz Tekçe konuşmasında, “Türkiye'de eşi benzeri bulunmayan bir ilki gerçekleştirerek, satış yapamadığından ya da borçlarından dolayı sıkıntı yaşayan esnaflarımıza destek olarak, ilçesindeki kırtasiyecilerden öğrencilere kırtasiye yardımında bulunan Eyüp Belediye Başkanımız Remzi Aydın'a şahsım ve kırtasiyeciler esnafı adına teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul Erkek Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz de konuşmasında Eyüp’ün çok önemli bir ilçe olduğunu belirterek, “İlçemizde bizlere hizmet veren değerli başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 1 yıldır berberler odası olarak ilk defa Başkanımız sayesinde 3 bin kişiyle yönetimimiz ve esnaflarımız ve aileleriyle birlikte piknik organizasyonu yaptık. Esnafımızın sorunlarıyla ilgili başkanımızla görüşmelerimizde bizlere her zaman yardımcı olduğunu belirtmek isterim. Berber esnafının ve ailelerinin yıllardır süren hafta sonu pazar tatilleri olmadığından dolayı eşleri ve cocuklarında üzüntü vardı. Bu konuda başkanımızın sayesinde artık pazar günleri esnaf arkadaşlarımız aileleriyle beraber tatil yaptığı içinde ayrıca başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da, göreve geldiği günden bu yana esnafla ilgili çalışmalara büyük önem verdiğini belirterek, “Esnaflarımız için belediye olarak ne gerekiyorsa yapmayı ve yapılmasını ekiplerime bildirerek yardımcı olmalarını istedim. Ben ilçede dolaştığımda mutlaka cadde mahalle ve sokak aralarında bulunan esnaf kardeşlerime uğrayarak sohbet ediyoruz. Esnaf demek emeğiyle kazanan insan demek. Sizler emeğinizle kazananlarsınız. Biz bu şekilde düşünüyoruz her zaman esnafımızın yanındayız” dedi.