Beyaz Masa Günde 150 Kişiye Cevap Veriyor

Eyüp Belediyesi’nin vatandaşla bire bir temas sağlayan birimlerini başında gelen Beyaz Masa pek çok görevi bir arada yürütüyor. Vuslat Yolculuğu’nda vatandaşların organizasyonundan, ilaçlama talebine kadar her konuda vatandaşla belediye arasında köprü görevi gören Beyaz Masa’ya günde yaklaşık 150 kişi şahsen gelerek müracat ediyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın göreve geldikten sonra çizdiği vizyon doğrultusunda yeniden yapılanan Beyaz Masa’da 1 birim sorumlusu ile 7 personel görev yapıyor. Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Vuslat Yolculuğu’nun organizasyonunu da üstlenen Beyaz Masa birimine günde 150 kişi de şahsen başvuruyor. Bu başvurular arasında belediye ile ilgili taleplerin yanı sıra İSKİ, İGDAŞ, BEDAŞ ve diğer kurumlarla ilgili sorunlar da yer alıyor.

Ramazan ayı ve yaz aylarında da Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve diğer birimlerce gerçekleştirilen etkinlikler de görev alan Beyaz Masa personeli yoğun bir tempo içinde vatandaşlarına kusursuz hizmet sunmaya devam ediyor.

VUSLAT YOLCULUĞU’NDA REKOR

Beyaz Masa birimi bugüne kadar 109 sefer gerçekleştiren Vuslat Yolculuğu için 16 bine yakın kayıt alırken, toplamda da 9 bin 496 Eyüplüyü, Hazreti Mevlana ile buluşturdu. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın bizzat projelendirdiği Vuslat Yolculuğu, aynı zamanda Yüksek Hızlı Trenle yapılan ilk kültür gezisi olma özelliği de taşıyor. Sabah kahvaltısını Eyüp Belediyesi’nin ikramı olarak Yüksek Hızlı Tren’de yapan Eyüplüler, Konya’da Mevlana Türbesi, Şems-i Tebrizi Türbesi ve diğer tarihi ve kültürel yerleri geziyor. Yine Eyüp Belediyesi’nin ikramı olan öğle yemeğinde ise Konya’nın meşhur etli ekmeğinin de yer aldığı zengin bir mönü sunuluyor. Akşam dönüş yolunda ise yine Yüksek Hızlı Tren’de Eyüplülere Eyüp Belediyesi’nin ikramları yer alıyor.

16 binin üzerinde başvuru ile önemli bir etkinliği sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren Eyüp Belediyesi hafta sonu kaydını hafta içine alan vatandaşları da 2016 yılını beklemelerine gerek kalmadan Ekim ayı içinde Vuslat Yolculuğu’na götürüyor.