Bin Genç Bin Fidan

Eyüp Belediyesi Bolu Aladağ Yaz Kampı’na katılan gençler fidan dikti. Eyüplü gençlerin bu anlamlı etkinliğine Bolu Valisi Aydın Baruş da katıldı. Eyüp Belediyesi’nin Yaz Kampı’na katılan bin genç için bin fidan dikilecek. Eyüplü gençler bu fırsatı kendilerine sunan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a da teşekkür ettiler.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın Eyüplü gençler için özel olarak planladığı önemli aktivitelerden biri olan Bolu Aladağ Yaz Kampı tüm hızıyla sürüyor. Birbirinden farklı etkinliklerle Bolu’daki kampta eğlenceli olduğu kadar eğitici anlar geçiren Eyüplü öğrenciler bu eşsiz doğaya bir katkı sağlamak istediler. Eyüp Belediyesi’nin katkılarıyla kampa katılan her genç için birer fidan dikilecek. Bin gencin katıldığı kamp sonunda bin fidan toprakla buluşmuş olacak.

Bolu Valisi Aydın Baruş, Aladağ’da yer alan Eyüp Belediyesi Aladağ Gençlik Kampını ziyaret ederek gençlerle birlikte fidan dikti. Vali Baruş’u Organizasyon Sorumlusu Orhan Demiral karşılarken, buradaki kamp hakkında da bilgiler verdi. Öğrencilere hitap eden Vali Baruş, burada şehirden uzak bir deneyim yaşayan öğrencilere bunun son derece önemli olduğunu kaydetti. “Burada insanların apartman hayatında göremeyeceği manzaralar var diye konuşan Vali Baruş, “Ebu Eyyüb El Ensari’nin diyarından gelen çocuklarımızı kucaklıyorum. Bu organizasyonu yaparak gençleri farklı aktivitelerle, doğa ile buluşturan Sayın Eyüp Belediye Başkanımızı da kutluyorum. Sizler buraya gelmeden önce belki de yıldızların bu kadar parlak olduğunu bilmiyordunuz. Şehir ışıklarından onların o kadar parlak olduğunu göremiyordunuz. Şehir atmosferinde doğal olarak yerden kaynayan suyu görme imkanınız da yok. Burada yabani hayvanları da görme imkanı buluyorsunuz. Kamp belki de hayatınızın en iyi tecrübelerinden birisi olacak. Burada ayrıca yeni arkadaşlıklar edinecek, telefon olmadan sohbet etmenin tadına varacak, televizyon ya da modern yaşamın izleri olmadan arkadaşlarla sohbetin ne kadar güzel bir şey olduğunu göreceksiniz. Böyle bir deneyimi hayatınızda yaşayacak inanın çok az zaman olacak. Hayat insanı öyle meşgul ediyor ki bir daha böyle bir yaşam deneyimi edinme imkanınız olmayabilir. Burada size verilen tavsiyeleri iyi özümseyin. Sizlere hayatta başarılar diliyorum. Sizleri yeniden Bolu’da ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyacağız” dedi. Vali Aydın Baruş daha sonra ise günün anısına öğrenciler ile birlikte kamp alanının bir bölgesine çam fidanı dikti ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Eyüp Belediyesi’nin katkılarıyla kampa katılan her genç için birer fidan dikilecek. Bin gencin katıldığı kamp sonunda bin fidan toprakla buluşmuş olacak. Yaz boyunca 12-18 yaş arası öğrencilerin 8 dönem halinde yaptığı kampa toplam bin öğrenci katıldı.