Bu Kez Kız Öğrenciler Yaz Kampında

Eyüp Belediyesi’nin Bolu Aladağ’daki yaz kampına bu kez kız öğrenciler katılıyor. 125 kişiden oluşan ilk grup sabah erken saatlerde kamp için yola çıktı. Öğrencileri Başkan Remzi Aydın uğurladı.

Bolu Dağı’nın eteklerindeki Aladağlar bölgesinde bulunan, 50 yıllık kamp geçmişiyle, geniş düzlükleri, yüksek çam ağaçları, dereler, göletler ve bol oksijeniyle Göksu mesire alanı içeresinde gerçekleşecek olan kampta, kız öğrenciler birlik ve beraberlik ruhunu kazanacak, örneklerle liderlik ruhları ön plana çıkacak, bencillik ve egoyu kontrol altına alıp ekip uyumunu özümseyerek birlikte kazanılan başarının pratik örneklerle önemini kavrayacaklar.

Gençlerin bu sene daha pratik ve donanımlı bir kamp süreci geçireceğini açıklayan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Kızlarımıza özel bir kamp hazırladık. Bu kampta gençliğin sadece enerji ve heyecanına dokunmakla yetinmeyeceğiz. Kızlarımız kamp bitiminde hayatta karışılacağı bazı zor durumlar ve duygusal sorunlara karşı kendilerince sorun çözme yetisini kazanmış olacaklar. Onlar için hem eğitici hem eğlendirici günler geçirecekler” dedi.

Sabah saatlerinde aileleri ile birlikte Eyüp Belediyesi önünde toplanan kız öğrenciler oldukça heyecanlıydı. Başkan Remzi Aydın ile bir süre sohbet eden kız öğrenciler kendilerine böyle bir imkan sunduğu için Başkan Aydın’a teşekkür ettiler. Çocuklarından ilk kez ayrılacak olan anne ve babalar da hem hüzünlü hem de mutluydu.

DOLU DOLU BİR KAMP

Saha Oyunları, sabah sporları, yarış parkurları, masa ve akıl oyunlarıyla zihinsel zeka ve düşünme kabiliyetini geliştirmek, portatif yüzme havuzu, binicilik ve okçuluk eğitimleriyle orman yürüyüşü ve odun toplama başta olmak üzere pek çok aktivitenin yer aldığı Bolu Aladağ’daki kamp 5 gün sürecek. Seminerler ve gece sinemalarıyla renklenecek olan yaz kampının bitiminde ise, kapanışa özel program yapılarak herkese katılım sertifikası verilecek.