Büyük Eyüp Sultan Sahuru'nda 3 bin Eyüplü Biraraya Geldi

11 ayın sultanı Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala Eyüp Belediyesi Eyüp Sultan’da 3 bin kişiyi sahurda buluşturdu.

Eyüp Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayına özel bir kez gerçekleştirilen Büyük Eyüp Sultan Sahuru, binlerce vatandaşı Cülus Yolu’nda kurulan sahur sofrasında buluşturdu. Ramazan’ın bitmesine sayılı günler kala kurulan sahur sofrasında buluşan yaklaşık 3 bin vatandaş, Eyüp Sultan Hazretlerinin yanı başında ve Haliç’in kıyısında birlikte sahur yaptı. Manevi atmosferin yoğunlaştığı iftarda Eyüp Belediye Remzi Aydın da vatandaşları yalnız bırakmadı. Sahurlarını yapmak için masallardaki yerlerini alan vatandaşları tek tek ziyaret eden Başkan Aydın, sahurunu Eyüplülerle birlikte yaptı.

HER YIL RAMAZAN AYINDA DÜZENLENİYOR

Ramazan ayın boyunca başta mahalle iftarları olmak üzere çok sayıda etkinliğe imza attıklarının altını çizen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Eyüp Belediyesi olarak Ramazan’da yıllardan beri mahalle iftarları yapıyoruz ve her gün bir mahallemizde iftar yapıyoruz. Bu iftarlarımızda binlerce dostlarımızla bir arada oluyoruz. Tabi Ramazan’ın o yoğunluğu ve duygu seli insanları bir birine yaklaştırıcı atmosferi o kadar etkili ki adeta iftarlar da yetmiyor. Artık sahurlarda da bir araya gelmeye başladık. Geleneksel Büyük Eyüp Sultan sahurumuzu Ramazan’da bir defa yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“BU ATMOSFERİ YAŞAMAK AYRI BİR DUYGU, HER YERDE GÖREMİYORUZ”

Yılda bir kez gerçekleştirilen Büyük Eyüp Sultan Sahuru etkinliğinin yoğun bir manevi havada gerçekleştiğini de dile getiren Remzi Aydın, sahur programına İstanbul’un dışından çok farklı coğrafyalardan da katılımın olduğunu belirtti. Başkan Aydın, “Biraz önce masaları gezdim İstanbul’un her ilçesinden, İstanbul’un dışından, hatta yurt dışından çok değişik yerlerden insanlarımız Eyüp Sultan’a gelip burada sahur yapmak ve bu atmosferi yaşamak istemişler. Bu atmosferi yaşamak ayrı bir duygu her yerde göremiyoruz. Hemen Eyüp Sultan Camimizin yanındayız, insanların birbirlerinde yaklaştığı bir atmosfer. Aslında Ramazan’ın da bizde istediği buydu. Biz kampanyamızda slogan olarak ‘Ramazan bizi bulduğu gibi bırakmaz’ dedik. Burada Ramazan’ın insanı bireysel ve toplumsal anlamda hayatına katkılarını, onu iyiye doğru değiştirmeye yönelik vurguyu yapmaya çalıştık. İnşallah bu anlamda insanlarımız bu sahur vesilesiyle kendilerinde daha iyiye doğru bir değişimi gerçekleştirmiş olurlar” ifadelerini kullandı.