Çanakkale Zaferi, 100. Yılında Haliç'te Canlandırılıyor...

Eyüp Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümünde, Haliç Etkinlik Alanı’nda çok özel bir projeye imza atıyor. Haliç kıyısındaki etkinlik alanına Çanakkale Savaşı platosu kuruldu. 100 yıl önce şanlı ordumuzun gerçekleştirdiği destan, 40 kişilik sanatçı grubuyla canlandırılacak.

17 Mart Salı günü (bugün) başlayıp 23 Mart Pazartesi akşamına kadar devam edecek Çanakkale Destanı Özel Programında Beyaz Düşler Sahnesi oyuncuları, Çanakkale’de savaşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki kahraman Türk askerlerini, subaylarını ve düşman kuvvetlerini, Anzak askerlerini ve savaşta olayları, ailelerin yaşadığı duygusal anları canlandıracak.

Eyüp’teki İlköğretim okullarındaki tüm öğrenciler ve Eyüplüler, bir hafta boyunca seanslar şeklinde sahnelenecek Çanakkale Destanı özel gösterimini izleyecekler. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da bu önemli projenin açılış programına katılacak.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın bu önemli etkinliğin tüm detayları ile bizzat ilgileniyor. Oyuncuların gerçekleştirdiği son provalar sonrası yapılar çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aydın, herhangi bir aksaklık olmaması için proje çalışanlarıyla fikir alışverişinde bulundu. Yapılacak etkinliğin önemini anlatan Beyaz Düşler Yapım Şirketi yetkilileri, bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Bir hafta sürecek program, mehteran ekibinin, Çanakkale platosunu ziyarete gelen izleyicilere vereceği konserle başlayacak. Konserin ardından açılış, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve ilçe protokolü tarafından gerçekleştirilecek.