Çocukların Futbol Turnuvasında Kıyasıya Mücadele

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Çocuk Hizmetleri İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Destek Merkezleri ile Yetiştirme Yurtlarında kalan çocuklar futbol turnuvasında buluştu. Alibeyköy Spor Kompleksi’nde gerçekleşen turnuvada Eyüp Çocuk Yuvası 3.’lüğü elde etti.

İstanbul İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Destek Merkezleri ile Yetiştirme Yurtlarında kalan çocukların tanışması, kaynaşması ve daha sıcak ilişkiler kurmaları amacıyla düzenlenen turnuva Eyüp Belediyesi Alibeyköy Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

Turnuvanın finaline katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın gençlere ve spora verdiği önemi belirterek, “Bu tür kurumlarımıza biz de belediye olarak her türlü desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Turnuvaya katılan çocuklarımıza özellikle spor ile ilgilendikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Ben de bir sporcuyum. Sporun insan hayatında ve özellikler çocuklarımızın gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması konusunda büyük önemi var. Ben bu turnuvaya katılan tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi. Turnuva sonunda dereceye giren takımlara madalyalarını Başkan Remzi Aydın verdi. Eyüp Çocuk Yuvası da turnuvada 3.’lüğü elde etti.