Çocuklarla Spor Dolu Bir Gün

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın “Eyüp Okular Arası Hentbol Turnuvası”nda şampiyon takımları tebrik edip kupalarını verdi. Ardından Bahariye tesislerine geçen Aydın, Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi kapsamında çocuklarla buluştu.

Eyüp Belediyesi ve Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 6 kategoride, 33 okul takımıyla, toplamda 462 öğrencinin katıldığı turnuvanın ödül törenine katılan Başkan Remzi Aydın, şampiyonlara ödüllerini ve kupalarını takdim etti.

Küçük Erkekler, Küçük Kızlar, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar ve Genç Erkekler ’in yarıştığı ve Şehit Er Sinan Şen Ortaokulu’nun heyecan verici sahnelerle ev sahipliği yaptığı turnuvada Başkan Remzi Aydın “Yeteneklerinizin farklı farklı olması sebebiyle turnuvalarımızı birçok spor dalında düzenliyoruz. Eğer yeteneklerinizi gösterecek bir alan bulamıyorsanız bize gelip söylemekten çekinmeyin. Sizler bizim geleceğimizsiniz” dedi.

Başkan Remzi Aydın daha sonra, dünyanın farklı ülkelerinde yapılan Olimpik Gün Etkinliklerinin Eyüp’teki adreslerinden biri olan Bahariye Tesisleri’ne geçti. Bahariye Tesisleri’nde Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) geleneksel Olimpik Gün Etkinlikleri Eyüp’te Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi kapsamında yapılan spor faaliyetlerine katılan Başkan Aydın, çocuklarla beraber spor yapıp tavsiyelerde bulundu.