“El Emeği Göz Nuru” Yenileniyor...

Eyüp Belediyesi’nin kadınlara özel projeleri arasında yer alan “El Emeği Göz Nuru” hakkında Eyüplü kadınlara bir sunum gerçekleştirildi. Üretici kadınlar ile tüketiciyi bir araya getirmeyi amaçlayan projenin sunumuna Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer de katıldı.

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan proje sunumunda yeniden yapılandırılan El Emeği Göz Nuru projesi, üreticiyi, tüketiciyi ve belediyeyi koordineli bir hale getiriyor. Yapılandırılan bu proje Eyüp’te ikamet eden koşulları çalışmasına engel olan kadınlarımızın emeklerini değerlendirirken, ekonomik ve sosyal yönden de kalkınmalarını ve aile bütçelerine destek olmalarını sağlayacak.

Ürettikleri ürünleri belirli bir kalite ile insanların beğenisine sunarken, ailelerine ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla “benim emeğim” diyebilecekleri ürünlerin satışına imkan sağlanacak.

Projenin işleyişi hakkında bilgiler sunan proje koordinatörleri ürünlerin başından sonuna kadar olan süreçleri tüm detaylarıyla anlattılar. Konuyla ilgili merak ettikleri soruların cevaplarıyla aydınlanan kadınlar projeyi çok beğendiklerini belirterek, Başkan Remzi Aydın’a verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler.

El Emeği Göz Nuru projesiyle yakından ilgilenen Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer de programa katıldı. Kadınların sorunları ve istekleriyle tek tek ilgilenen Koçer, “Sayın Başkanımız Remzi Aydın’ın projeye büyük desteği var. Bu projeyi çok önemsiyor. Belediye olarak kadın emeğinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için olarak elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız” diye konuştu.