En Anlamlı Futbol Turnuvası

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği bombardımanda şehit olan İbrahim Asalya anısına Filistinli futbolcularla düzenlenen futbol turnuvasında ilk üçe giren takımların madalyalarını ve kupalarını verdi.

Başkan Remzi Aydın, Eyüp Belediyesi ve Filistin Dostluk Derneği tarafından 6.’sı düzenlenen futbol turnuvasının ödül törenine katıldı. Eyüp Belediyesi Alibeyköy Spor Kompleksi’nde düzenlenen ve 16 takımın katıldığı turnuvada dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını Başkan Aydın’ın elinden aldılar. Törende kürsüye gelerek konuşma yapan Başkan Aydın “Filistin ve Türkiye kardeş ülkeler. Biz ayrılmaz bir bütünüz. Düzenlediğimiz bu futbol turnuvası kardeşliğimizi daha da pekiştiriyor. Burası her zaman size açık. Hep beraber bu organizasyonları devam ettirelim, daha güzellerini yapalım. Bu vesile ile şehit kardeşimizi bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

Filistin Dostluk Derneği yöneticileri de Başkan Remzi Aydın’a teşekkür plaketi verdiler.

İBRAHİM ASALYA’DA FUTBOLCUYDU

Yirmi yaşında hayatını kaybeden İbrahim Asalya, Gazze futbol takımında oynuyordu ve bombardıman öncesi Filistin Milli Takımı’nda forma giyerek ülkesini temsil etmeye hazırlanıyordu.