Engelliler Eyüp Sultan İftarında Buluştu...

Eyüp Belediyesi, haftasonu engelliler için iftar programı düzenledi. Alibeyköy Osmanlı Parkı’ndaki iftar programına Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Ak Parti Eyüp İlçe Teşkilatı Başkanı Süleyman Aykaç ve ilçedeki engellilerle akrabaları katıldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, programda yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Ben engelliler kavramını kabul etmiyorum. Çünkü ben biliyorum ki buradaki arkadaşlarımız, kardeşlerimiz fiziksel anlamda bazı değişiklikleri olsa da onların hiçbirinin yüreğinde hiçbir engel yok. Onları yüreklerinden öpüyorum. Engelli olmak onlar için bir imtihan, Rabbimizin takdiri, onların yakınlarının da ayrı bir imtihanı o da Rabbimizin takdiri. Rabbimizden gelen her şey başımızın üzerine diyoruz, ve iman ediyoruz, gayret ediyoruz. Edeceğiz de bana göre en büyük engelli Peygamber Efendimiz (S.A.V)’dir. Annesi yok bir yetim, babası yok bir öksüz. Bundan daha büyük bir engel olur mu? Ama o bakınız en büyük engelli Allah’ın resulü oldu. Dünyaya ve Cihana hükmetti. Bize dinimizi getirdi. Doğru mu? Bizler böyle bakıyoruz. Sizler kardeşlerim, yavrularımız, ablalarımız, abilerimiz her daim yanınızdayız, arkanızdayız, emrinizdeyiz hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum, sağ olun var olun.”

Eyüp Belediyesi’nin iftar programında konuklara, Karagöz-Hacıvat gösterisi, tasavvuf müziği dinletisi, Kuran-ı Kerim tilaveti ve sema gösterisi sunuldu.