Erzurumlular Eyüp'te Buluştu

Başkan Remzi Aydın, Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Kanaat Önderleri İstişare Yemeğine katıldı

Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Eyüp Belediyesi Osmanlı Park Sosyal Tesislerinde düzenlenen istişare yemeğine Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurumlular Dernek Başkanı ve Eyüp Belediye Meclis Üyesi Cahit Özaslan ve dernek üyeleri katıldı.

Erzurum Türkiyenin önemli illerinden bir tanesi

Başkan Remzi Aydın yemekte yaptığı konuşmada, “Erzurum Türkiyenin harcıdır. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi tesis eden en önemli illerimizden bir tanesidir. Bu harç Eyüp Sultanda da aynen bakidir. Eyüp’ümüzün de en önemli yapı taşlarından bir tanesi Erzurumlulardır. Her zaman karar mercilerinde Erzurumlular oldu, olmaya da devam edecek. İlk defa bir Erzurumlu Belediye Başkanı Eyüpte istişare de bulunuyor ve ilk defa Eyüp Belediye Başkanı Erzurumda Erzurumluların misafiri oldu. Misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah bu istişareler devam edecek” dedi.

Sonradan olma bir şehir değil

AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem ise, “Anadolunun mayası Erzurumdur. Erzurum sonradan olmuş bir şehir değil, anadan doğma bir şehirdir, kadim bir şehirdir. Erzurumla ne kadar gurur duysanız azdır. Erzurum gerçekten dava adamlarının sayısının çok olduğu bir şehirdir. Sizleri gerçekten tebrik ediyorum. İyi ki varsınız Erzurumlular” şeklinde konuştu.

Başkan Aydın’a teşekkür

Toplantıda, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a teşekkür eden Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Belediye Başkanımız Remzi Aydın’ın Eyüp’te Erzurumlulara destek verdiğini gördüm. Başkanımız Aydın bilsin ki Erzurumlular da her zaman kendisinin yanında olacak” dedi.

Toplantı sonunda Eyüp Belediye Başkanı Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Aykaç ve Erzurumlular Derneği Başkanı Özaslan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmene bir plaket verdi.