Evde Değerler Eğitim Projesi'nden Veliler Memnun

Eyüp Belediyesi tarafından bir süre önce hayata geçirilen “Evde Değerler Eğitimi” projesi ile ilgili olarak Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde bir program gerçekleştirildi. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eğitim alan gençler ve aileleriyle bir araya geldiği programın sunuculuğunu Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer yaptı.

Veliler ile yapılan söyleşide, çocukların ve gençlerin bilgi evlerinde aldıkları eğitim sonrasında ne gibi değişikliklerin olduğu soruldu. Veliler Eyüp Belediyesi On Yirmi Bilgi Evleri’nde çocuklarının özellikle bakış açılarının değiştiğini ve özveriyle çalışmaya başladıklarını belirttiler. Kısa sürede çocuklarında gerçekleşen değişimleri fark ettiklerini belirten veliler, başta Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile ekibine ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da konuşmasında, “Evde Değerler Eğitimi”nin seçimden önce söz verdiği ve kısa sürede hayata geçirdiği bir proje olduğunu belirterek, “10-20 yaş projemiz çocuklarımız ve gençlerimizin, daha çok eğitime gönül vermesi kendilerine güvenmeleri ve onlara istedikleri branşlarda iş imkanları sunmak için başlatıldı. Çocuklarımız ve gençlerimiz bu merkezlerde, küçükleriyle, büyükleriyle, aynı yaştaki arkadaşlarıyla ve tanımadığı üçüncü kişilerle, mekanla ilişkilerini sağlıklı bir şekilde oluşturacak bir anlayış kazanıyorlar. Yani bir evde misafir nasıl ağırlanır, ev ve mekan, misafir nedir gibi konuları öğreniyor, evde davranışları sosyalleşmeleri ve çevresinde dengeli bir ilişki nasıl kurulur bu konularda bilgiler alıyorlar. Burada velilerimize de büyük iş düşüyor çalışmalarımızın örnek olması için sizlerin de evlerinizde ve çevrenizdeki ailelerde bu projeyi anlatmanızı arzu ediyoruz” dedi.