Eyüp Belediyesi Çağrı Merkezi'ne ilginç talepler de geliyor

Eyüp Belediyesi tarafından vatandaşların soru, talep ve şikayetlerini hızlı şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla hizmete sunulan Çağrı Merkezi’ne birbirinden ilginç telefonlar geliyor. Günde ortalama 250 civarından telefonu cevaplayan Çağrı Merkezi personeli, ilginç talepleri de yine belediye dışındaki ilgili birimlere yönlendiriyor.

“Bugün hava durumu nasıl olacak ? Cep telefonumda sorun var ne yapmalıyım ? Çamaşır makinem bozuldu, 1 damacana su gönderir misiniz ? İnternetim çok yavaş. Evimi temizletmek istiyorum” İşte bunlar, Eyüp Belediyesi 444 30 00 no’lu Çağrı Merkezi’ne gelen ilginç talep ve istekler. 24 saat görev yapan Çağrı Merkezi’ne bunların dışında BEDAŞ, İSKİ ve İETT ile ilgili olarak da talep ve şikayetler geliyor. Bütün istek, talep ve şikayetleri dinleyen ve gerektiğinde belediye dışından olsa da ilgili birim ve kurumlara yönlendiren Çağrı Merkezi personeli ayda ortalama 6 bin civarında telefonu yanıtlıyor.

Eyüp Belediyesi ile ilgili olarak tüm talep ve istekleri anında konuyla ilgili müdürlük ya da birimlere yönlendirdiklerini söyleyen Çağrı Merkezi Sorumlusu Özlem Çelik, “Amacımız Sayın Başkanımız Remzi Aydın’ın ortaya koyduğu misyon ve vizyon doğrultusunda vatandaşlarımıza hızlı ve güler yüzlü hizmet sunmak. Bazen görev tanımımız dışında taleplerle de karşılaşıyoruz ancak bunlarda da vatandaşları ilgili birimlere yönlendiriyoruz ya da nazikçe bizim yapabileceğimiz bir şey olmadığını anlatıyoruz. Bir damaca su isteyen de oluyor, çamaşır makinesinin bozulduğunu söyleyip yardım isteyen de” diye konuştu.