Eyüp Belediyesi İş Sahibi Yapıyor

Eyüp Belediyesi’nin İŞKUR ve Darülaceze Vakfı ile ortaklaşa başlattığı Gümüş Kuşak İleri Yaşam Akademisi Meslek Eğitim Kursları devam ediyor.

Kurslarda, yaşlı ve engelli bakım uzmanlığı ile ütü görevlisi eğitimleri verilirken, kursiyerlere uzman oldukları alanlarla ilgili verilen teorik ve pratik eğitimlerle mesleklerini sertifikalandırmaları amaçlanıyor. Bu eğitimlerle iş arayanlara meslek edindirme hizmeti sunulurken aynı zamanda işverenler için de kalifiye eleman yetiştiriliyor. Yaklaşık bir ay önce başlayan ilk dersler, 2 gün teorik eğitim 3 gün uygulamalı eğitim şeklinde devam ediyor. Katılımcılar yetenekleriyle ilgili dersler almaktan oldukça memnun. Eğitimler sonunda kurslara devam eden kursiyerlere, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavda başarılı olmaları halinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylı Uzaman Sertifikaları verilecek.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın yaklaşık 2 buçuk ay önce başlayan projenin olumlu sonuçlar vermeye başladığını belirterek, “O gün ‘Biz bir köprü vazifesi göreceğiz. İstihdama ve sosyoekonomik yapıya destek olmaya çalışıyoruz. En önemli kıymetimiz olan insan kaynağını, efektif ve proaktif bir şekilde harekete geçirerek istihdamı arttıracağız. Umarım hep birlikte bereketli çalışmalar yaparız’ demiştim. Bugün bu sözlerimin karşılığını görmekten, vatandaşlarımıza rızk konusunda vesile olmaktan büyük gurur duyduğumu belirtmek isterim. Eyüp’te işsiz kimse kalmasın istiyoruz. Nitelikli elemanlar oluşturup onların bir iş sahibi olması en büyük hedeflerimizden biri” diye konuştu.