Eyüp Belediyesi Ramazan Bereket Konvoyu Giresun'da…

Eyüp Belediyesi bu sene Ramazan ayında Anadolu’da il ve ilçe iftar programları düzenliyor. Kastamonu ve ilçelerine uğrayan Eyüp Sultan Ramazan Bereket konvoyu, bu kez Giresun’a ulaştı. Giresun Bulancak iftarının ardından Giresun Merkez iftarı 14 Temmuz Pazartesi akşamı Giresun Valiliği önünde yapıldı. Eyüp Sultan’daki Açıkhava iftarı ise Yeşilpınar Mahallesi Köknar Sokak’ta yapıldı.

Giresunlu Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Giresun Valisi Hasan Karahan, Ak Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın ve Giresunluların katıldığı Eyüp Belediyesi Giresun programı, Eyüp Yeşilpınar Mahallesi’nde de canlı olarak yayınlandı. Ağırlıklı olarak Giresunluların yaşadığı Yeşilpınar’daki iftar programı da Giresun Merkez’de led ekranlara yansıtıldı.

İftar programında iftar yemeğinin yanısıra Kuran-ı Kerim Tilaveti, Karagöz-Hacıvat gösterisi, Tasavvuf Müziği konseri, Sema gösterisi sunuldu..

Giresun’daki Eyüp Belediyesi İftar Programı’nda Giresun Valisi Hasan Karahan, Ak Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın konuşma yaptı.

Başkan Remzi Aydın, “Onbir Ayın Sultanı Ramazan’da Anadolumuzun bazı şehirlerinde iftar programları düzenliyoruz. ‘Anadolu’dan Sılaya Gönül Köprüsü, Niyet Ettik, Paylaşmaya Geldik...’ diyoruz siz değerli kardeşlerimize... Bizler bugün Giresun’da oruçlarımızı dualarla açıyoruz. Eyüp Yeşilpınar’daki hemşehrilerimiz de orada iftar yapıyor. Belki aramızda kilometreler olabilir ancak yüreklerimiz bir. Hepimiz, sevgi, kardeşlik, birlik, dayanışma duygularıyla Ramazan-ı Şerif’i kutluyoruz ülkemizde. Ben hem sizlere çok teşekkür ediyorum, hem de Yeşilpınar’daki hemşehrilerimize bu iftar davetimizi kırmayarak geldiğiniz için. Ayrıca Ramazan Bayramınızı da kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Eyüp Yeşilpınar’daki Açıkhava iftarına katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ve Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da bir konuşma yaparak Ramazanın hayırlara vesile olmasını diledi. Hüseyin Bürge, Eyüp Sultan’daki Giresunluların sevgi ve selamlarını memleketlerindeki hemşehrilerine ileterek, herkesin Ramazan Bayramını kutladı. Eyüp Yeşilpınar Köknar Sokak’ta düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık üç bin mahalle sakini katıldı.

Başkan Remzi Aydın, programın sonunda, Giresun’daki iftar programı için evsahipliği yapan Giresun protokolüne Eyüp Sultan minyatürü hediye etti. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Giresunlu hemşehrileriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.