Eyüp Belediyesi'nden Engellilere Özel İftar

Eyüp Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftarlara bu yıl bir yenisini daha ekleyerek, engelliler ve aileleri için özel iftar programı düzenledi.

Eyüp Belediyesi, bu yıl özel olarak Sosyal Koordinasyon Merkezi’ne kayıtlı engelliler için Şeker Hayat Özel Çocuklar İş Okulu bahçesinde iftar programı düzenledi. Özel çocuk ve gençlerin de Ramazan coşkusuna ortak olması amacıyla ilk kez gerçekleştirilen iftara, Eyüp Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden down sendromlu gençler aileleriyle birlikte katıldı. Özel gençler, meddah ve palyaço gösterileri ve animatörler eşliğinde başlayan programda yapılan eğlenceli etkinliklerle iftar saatine kadar keyifle vakit geçirdi. İftar saatinin gelmesiyle kısa bir ara verilen program oruçların açılmasının ardından jonglör ve sihirbazlık gösterileriyle devam etti. Program sonunda, Psikolog Özge Şalk Çelik, velilerden gelen soruları yanıtlayarak özel gençlerin günlük hayatlarını kolaylaştırmak için velilere tavsiyelerde bulundu. Katılımcılara özel olarak hazırlanan macun ve Ramazan şerbeti ikram edilmesinin ardından program sona erdi. Ramazan boyunca her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar akşamları Şeker Hayat bahçesinde gerçekleştirilecek özel iftar etkinliğiyle, toplamda bine yakın engelli vatandaş, aileleriyle birlikte şölen havasında bir Ramazan geçirecek.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da konuyla ilgili olarak, “Ramazan denildiğinde akla Eyüp gelir. Biz de tüm Eyüplüler ve şehir dışından, yurt dışından buraya ziyarete gelecek vatandaşlarımız için Ramazan’ın ruhuna, maneviyatına uygun programlar tertip ettik. Her kesim bu Ramazan’ın bereketinden faydalanabilsin istedik. Özel çocuklarımız için de böyle bir iftar programı düzenledik. Hepsi de çok mutlu oldu. Onların ve ailelerinin mutluluğu bizim de mutluluğumuz” diye konuştu.