"Eyüp, Büyük Atılımlarla Gelişecek"

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Göktürk Çeşmebaşı esnafıyla bir araya gelerek Eyüp'ü ve Göktürk'ü konuştu. İlerleyen süreçte Eyüp'te gerçekleşecek yatırımlardan da bahseden Başkan Aydın, “Genciyle yaşlısıyla tüm vatandaşlarımızı kucaklayacak hizmetler vermeyi amaçlıyoruz. Açı, yoksulu olmayan bir Eyüp amaçlıyoruz. İnsanımızın duasına talibiz.” dedi.

Başkan Remzi Aydın, Göktürk Çeşmebaşı esnafı ile düzenlediği toplantıda otopark, sokak hayvanları, elektrik hatları gibi sorunlardan toplu ulaşıma kadar Eyüp'ün sorunlarını giderecek yeni projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Özellikle sokak hayvanlarının ilçe dışından getirilerek Eyüp'e bırakıldığından bahseden Başkan Aydın, en kısa zamanda bu sorunun çözüme kavuşacağını söyledi. Trafik sorunu konusunda da Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa çalışma başlatıldığını kaydeden Başkan Aydın, bu sorunun da ilerleyen zamanlarda çözüleceğini belirtti.

Toplu taşıma konusunda da vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan Aydın, “Gayrettepe – Yeni Havalimanı Hattı ile yapılacak diğer metro ve tramvay hatları trafiği büyük ölçüde rahatlatacak. Eminönü – Alibeyköy tramvayının da tamamlanması ve diğer hatlarla entegre olmasının ardından özel araçların kullanılmasına ihtiyaç dahi kalmayacak.” dedi.

2B planının da çıktığından bahseden Başkan Remzi Aydın konuşmasına şöyle devam etti: “Yeni okullarımız, spor tesislerimiz ve camilerimiz olacak. Göktürk'te bulunan pazar yerini Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte, özellikle kadınlar ve çocuklar için çok güzel bir yaşam merkezi haline getireceğiz. Göktürk Meydanı ile ilgili bir projemiz var. İstanbul Caddesi'ne otoparkı, kütüphanesi olan bir külliye inşa ediyoruz.”

“İNSANIMIZIN DUASINA TALİBİZ”

Eyüp'ün her köşesinde büyük bir gayretle çalışmalar gerçekleştirildiğini vurgulayan Başkan Aydın, “Genciyle yaşlısıyla tüm vatandaşlarımızı kucaklayacak hizmetler vermeyi amaçlıyoruz. Açı, yoksulu olmayan bir Eyüp amaçlıyoruz. Altyapıdan ulaşıma, spordan sağlığa tüm alanlarda hizmetler veriyoruz. İnsanımızın duasına talibiz. Bu bir gönül işi, hep birlikte anlamlı işler yapmak istiyoruz. Belediye sadece yol yapan, kaldırım yapan bir kurum değil. Belediye Başkanı sadece kendisine oy verenlerin Başkanı değil, herkesin Başkanı, Belediye herkesin Belediyesi.” diye konuştu.

Toplantının ardından ise Başkan Remzi Aydın, Göktürk'ün cadde ve sokaklarını dolaşarak incelemelerde bulundu.